GOOD FOOD S.A.

Dokumenty zostały zorganizowane w przejrzystej i logicznej formie, zapewniając wysoki komfort pracy i łatwość odnalezienia poszukiwanych informacji, zarówno dla Inwestorów, jak i zespołu po stronie Sprzedającego.

 

GOOD FOOD S.A. współpracowało z firmą FORDATA sp. z o.o. (wcześniej Mergers Net sp. z o.o.) w związku z realizacją transakcji sprzedaży Spółki przez dotychczasowego właściciela, fundusz AVALLON MBO FUND do funduszy Private Equity z grupy Resource Partners.

Spółka zdecydowała się na wykorzystanie aplikacji FORDATA VDR, jako narzędzia dzięki któremu udostępni dokumentację zainteresowanym Inwestorom. Dokumenty zostały zorganizowane w przejrzystej i logicznej formie, zapewniając wysoki komfort pracy i łatwość odnalezienia poszukiwanych informacji, zarówno dla Inwestorów, jak i zespołu po stronie Sprzedającego. Znacząco usprawniło to i przyspieszyło przebieg procesu analizy dokumentów, tj. Due Diligence.

Wirtualny data room zapewnił także oczekiwany poziom bezpieczeństwa w stosunku do udostępnianych materiałów, co w połączeniu z możliwością pełnej kontroli procesu dostarczyło wartość, której oczekiwaliśmy.

Współpraca obejmowała przygotowanie dokumentów elektronicznych przekazanych przez Spółkę, umieszczenie ich w aplikacji oraz wspólne zarządzanie dokumentami oraz użytkownikami w całym okresie trwania projektu.

Współpracę z Zespołem FORDATA oceniamy pozytywnie. W naszej opinii jest to firma godna polecenia.”

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

GOOD FOOD S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją zdrowej żywności, której główną grupą produktową są wafle ryżowe. Spółka zatrudnia ponad 160 osób i jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie producentów pieczywa ryżowego. GOOD FOOD jest znaczącym eksporterem. Produkty Spółki sprzedawane są obecnie m. in. w Danii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Litwie oraz Australii.

Fundusz Private Equity AVALLON MBO FUND B.V. jest funduszem inwestycyjnym powołanym w 2007 roku, o kapitalizacji 50 mln EUR i jako jedyny na polskim rynku specjalizuje się w transakcjach wykupów menedżerskich. Inwestorami funduszu są między innymi: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz fund of funds zarządzany przez Akina Partners.

Resource Partners to niezależne fundusze Private Equity specjalizujące się w średniej wielkości transakcjach finansowania wzrostu firm, zwłaszcza w sektorze dóbr i usług konsumenckich. Działają w Europie Centralnej i Wschodniej i dysponują środkami powierzonymi im przez wiodące międzynarodowe instytucje finansowe.

 

Michał Zawisza Wiceprezes GOOD FOOD S.A.
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial