home.pl sp. z o.o.

Z naszego doświadczenia wynikającego m.in. z realizacji tej transakcji wynika, że zastosowanie elektronicznego Data Room w istotny sposób skraca czas badania Spółki, zwiększa efektywność transakcji oraz zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych.

 

Saski Partners sp. z o.o. sp.k., podjął współpracę z FORDATA sp. z o.o. (wcześniej Mergers Net sp. z o.o.) w związku z tworzeniem wirtualnego Data Room (VDR) na potrzeby transakcji sprzedaży home.pl sp.j., lidera rynku świadczenia usług domenowo-hostingowych w Polsce.

Z naszego doświadczenia wynikającego m.in. z realizacji tej transakcji wynika, że zastosowanie elektronicznego Data Room w istotny sposób skraca czas badania Spółki, zwiększa efektywność transakcji oraz zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych. Równocześnie umożliwia zaproszenie do procesu większej liczby inwestorów i rozszerza jego zakres geograficzny bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Szczególnym atutem VDR jest fakt, że jest to narzędzie oferowane w formie usługi, niewymagające ponoszenia  dodatkowych kosztów na infrastrukturę informatyczną, wdrożenia oraz szkolenia.

FORDATA gwarantuje elastyczność w zarządzaniu dokumentami przez doradcę i klienta, zapewnia ciągłe wsparcie techniczne, a także merytoryczne m. in. w zakresie właściwej organizacji struktury dokumentów oraz roli i uprawnień poszczególnych grup użytkowników.

Uważamy, że wirtualny Data Room jest obecnie niezbędnym elementem due diligence każdej transakcji, gwarantującym przejrzystość i łatwość zarządzania procesem kupna/sprzedaży”.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

home.pl istnieje od 1997 roku i jest największym dostawcą usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez Internet. Z usług firmy korzysta już ponad milion użytkowników.

Saski Partners jest niezależną polską firmą doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw specjalizującą się w doradztwie przy fuzjach i przejęciach oraz pomagającą w organizowaniu finansowania kapitałowego i dłużnego. Firma doradza również przedsiębiorstwom przy restrukturyzacji finansowej, budowie finansowych strategii rozwoju oraz wycenie firm, świadcząc swoje usługi w Polsce i na terenie innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Tomasz Pasiewicz Partner home.pl sp. z o.o.
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial