Mercor S.A.

Powrót do listy klientów
W trakcie trwającego 9 miesięcy procesu udostępniliśmy ponad 80 tysięcy stron dokumentów. Z aplikacji korzystało ponad 150 osób, pracujących z biur w Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

Mercor S.A. podjął współpracę z FORDATA sp. z o.o. (wcześniej Mergers Net sp. z o.o.) w związku z prowadzonym procesem negocjacji z Inwestorami, zmierzającym do sprzedaży działalności Spółki w zakresie oddzieleń przeciwpożarowych.  Negocjacje zakończyły się podpisaniem w dniu 16 grudnia 2013 roku umowy sprzedaży (Umów przyrzeczonych) z Grupą ASSA ABLOY, światowym liderem na rynku systemów zabezpieczeń drzwiowych. Wartość transakcji po korektach wyniosła 199,5 mln zł. Doradcami transakcyjnymi Mercor w procesie byli: Clifford Chance, Espirito Santo Investment Bank oraz KPMG Tax.

FORDATA pełnił rolę dostawcy usługi Virtual Data Room (FORDATA VDR). System został wykorzystany na etapie Due Diligence, w celu bezpiecznego i kontrolowanego udostępnienia Inwestorom poufnych dokumentów Spółki. W trakcie trwającego 9 miesięcy procesu udostępniliśmy ponad 80 tysięcy stron dokumentów. Z aplikacji korzystało ponad 150 osób, pracujących z biur w Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

Wykorzystanie FORDATA VDR pozwoliło nam znacznie usprawnić organizację transakcji. Inwestorzy i ich doradcy uzyskali możliwość analizy dokumentów on-line, przy użyciu przeglądarki internetowej, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na ziemi.

Nie bez znaczenia jest fakt, że zastosowane w systemie mechanizmy bezpieczeństwa oraz elastyczność w zakresie zarządzana dostępem do plików, dały nam gwarancję maksymalnej możliwej kontroli w stosunku do udostępnianych poufnych dokumentów.

Jesteśmy zadowoleni z wykorzystania systemu oferowanego przez FORDATA i polecamy to rozwiązanie innym podmiotom w celu sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia badania Due Dilligence.

……………………………………………………………………………………………..

Mercor S.A. jest jednym z liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych i wiodącym podmiotem w tej branży w Polsce. Spółka oferuje produkty w segmentach rynku, takich jak: systemy oddymiania o odprowadzania ciepła, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych. Od lipca 2007 roku akcje Mercor SA są notowane na GPW.

Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu, Dyrektor Mercor S.A.
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial