Trwają zapisy na akcje klienta FORDATA!

Powrót do biura prasowego 18 października 2012 Z życia firmy
Share Button

Zespół Elektrowni PAK – kolejny klient przygotowujący prospekt emisyjny z wykorzystaniem systemu VDR FORDATA – zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już pod koniec października.

Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych trwają 2 dni i potrwają do jutra, do końca dnia. Cena maksymalna akcji została ustalona na 33 złote.

Potencjalnych inwestorów może zachęcić raport Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, którzy ocenili cenę emisyjną jako atrakcyjną i oceniają, że podczas debiutu cena akcji może wzrosnąć nawet o 10%.

Tych, którzy planują kupić akcje i włączyć je do portfela inwestycji długoterminowych, z pewnością ucieszy informacja o planowanych dywidendach. Do końca 2016 roku zarząd ZE PAK będzie rekomendować wypłatę na dywidendę do 30 proc. jednostkowego zysku. W dłuższej perspektywie polityka dywidendowa zakłada przeznaczanie do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę.

Zachęcamy do zapisów!

ZE PAK to zintegrowana pionowo grupa energetyczna, produkującą energię elektryczną z węgla brunatnego. Od lipca 2012 roku do grupy należy także 85 proc. akcji wieloodkrywkowych kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin, które zostały nabyte od Skarbu Państwa. Zespół Elektrowni PAK miał w pierwszym półroczu 2012 roku 214,4 mln zł zysku netto i 1,275 mld zł przychodów.

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial