VDR FORDATA dla SPEC S.A., w procesie największej prywatyzacji w dziejach polskiego samorządu

Powrót do biura prasowego 29 lipca 2011 Z życia firmy, Case study
Share Button

Miło nam poinformować, że FORDATA( dawniej Datapoint) zostało wybrane na dostawcę wirtualnego data room w procesie  prywatyzacji spółki Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., dostawcy ciepła dla m.st. Warszawy.

 

Prywatyzacja SPEC jest największą prywatyzacją w dziejach polskiego samorządu, a wirtualny data room miał na celu podniesienie efektywności kluczowego etapu procesu – przeprowadzenia przez Potencjalnych Inwestorów badania własnego Spółki (Due Diligence).

Dodatkowo, pozwolił Spółce, Doradcy, Urzędowi Miasta oraz MSP wpływać w aktywny sposób na  zakres udostępnianych dokumentów i  otrzymywać raporty na temat aktywności poszczególnych Inwestorów.

W wyniku negocjacji wyłoniony zostanie inwestor, z którym Urząd Miasta zawrze umowę zobowiązującą go do kupna 85% zbywanych akcji Spółki. Wartość zbywanych akcji i transakcji to 1,4 mld zł.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. zarządza najdłuższą w Europie i jedną z najdłuższych na świecie sieci ciepłowniczych, liczącą 1 650 km długości. SPEC jest jedną  z największych spółek należących do Warszawy, a największą – samorządową z sektora ciepłowniczego w Polsce.

SPEC S.A. jest spółką zajmującą się przesyłem i dystrybucją energii cieplnej na terenie m.st. Warszawy. Specjalizuje się również w budowie, przebudowie i modernizacji sieci, przyłączy oraz węzłów cieplnych oraz w ich bieżącej eksploatacji.

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial