10. Corporate Legal Counsel – podsumowanie konferencji

26 i 27 lutego w warszawskim hotelu Renaissance Warsaw Airport odbyła się jubileuszowa edycja Corporate Legal Counsel, zorganizowana przez Blue Business Media. Dzielimy się wrażeniami z tego ważnego wydarzenia dla branży prawniczej.

Konferencja BBM po raz kolejny zaskarbiła sobie naszą sympatię dzięki wysokiemu poziomowi organizacyjnemu. Uczestnicy mieli szansę skonfrontować swoje doświadczenia zarówno w czasie zróżnicowanych prelekcji i warsztatów, jak i zachęcającej do nawiązywania networkingowych relacji przestronnej strefie garstronomiczno-stoiskowej.

Wyzwania stojące przed branżą prawniczą

Ideą przyświecającą Forum była szeroko rozumiana transformacja. Mówiono zarówno o roli prawnika w dzisiejszej rzeczywistości korporacyjnej, jak i o budowaniu zespołu w formacie rozproszonym. Konferencja poruszała wiele tematów związanych z usługami dla branży prawniczej, ale także szczegółowe zagadnienia w zakresie nowelizacji ustaw czy nowych wyzwań, którymi muszą dzisiaj sprostać prawnicy. Osoby o ogólnej wiedzy oraz specjaliści mieli szansę podnieść swoje kompetencje w zakresie dobrych praktyk oraz omówić najnowsze zmiany w ustawodawstwie, do czego zachęcała możliwość swobodnego poruszania się w przestrzeni konferencji. Prelekcje i warsztaty objęły między innymi zagadnienie podatków i prawa pracy, które było jednym z głównych tematów, a także kwestie raportowania prawnego oraz – przede wszystkim – technologii, wspierających pracę prawników na co dzień.

FORDATA i bezpieczeństwo informacji w branży prawniczej

Michał Czuryło i Łukasz Wieczorek, radcowie prawni kancelarii Konieczny Wierzbicki, mówili o blaskach i cieniach nowoczesnych modeli świadczenia usług i specyfice rozwiązań chmurowych oraz SaaS’owych. Cyberbezpieczeństwo, obowiązki w zakresie obchodzenia się z poufnymi danymi czy też modele świadczenia usług IT – były to tematy, które z punktu widzenia FORDATA powinny być poruszane w środowisku branży prawniczej częściej oraz szerzej.

Jako dostawca Virtual Data Room’u rozumiemy wyzwania, z którymi boryka się na co dzień branża prawnicza przy prowadzonych projektach i staramy się adresować nasze rozwiązanie do jak najszerszego grona specjalistów. W dziesiątej edycji Corporate Legal Counsel uczestniczyliśmy jako partnerzy wydarzenia z własnym stoiskiem, co pozwoliło nam dotrzeć bezpośrednio do przedstawicieli działów prawnych spółek, a także poszczególnych kancelarii. Cieszymy się, że nasza obecność spotkała się z tak dużym zainteresowaniem uczestników. Virtual Data Room to rozwiązanie nie tylko ściśle powiązane z procesami Due Diligence czy audytem, ale kompleksowe narzędzie IT, które wspiera wiele innych działań kancelarii i działów prawnych firm. Więcej o korzyściach tego narzędzia piszemy na stronie poświęconej branży prawniczej.

Wystąpienie przygotowane przez Jakuba Janowskiego, prawnika z Polpharmy, przedstawiało z kolei praktyczny sposób zastosowania Virtual Data Roomu w procesach firmy na przykładzie case study M&A. Wystąpienie dotyczyło między innymi obiegu dokumentów z pomocą VDR w procesach Due Diligence i przy negocjacjach. Również my mieliśmy okazję wziąć udział w rozmowie i dopowiedzieć kilka słów na temat korzyści i cech Data Room’u, co spotkało się z ciepłym przyjęciem uczestników spotkania.

Wydarzenie pełne ciekawostek z branży prawniczej

Prelekcje i warsztaty były kopalnią wiedzy. Pierwszego dnia niestety nie odbył się ciekawie zapowiadający się warsztat z tematyki inwestowania w spółki i startupy. Biorąc pod uwagę, że merytorycznie warsztat Pauli Paul, partnera zarządzającego w Lawmore, wniósłby cenny wkład w zrozumienie modeli współpracy korporacja-startup, jest czego żałować. Ciekawie rozwijała się natomiast prelekcja Macieja Bobrowicza, Prezesa KRRP, na temat negocjacji prawniczych – oparta na przykładzie technik szkolenia samurajów, pełna… dygresji o silnikach i porządku drogowym.

Mieliśmy okazję poznać głębiej również konkretne rozwiązanie technologiczne stosowane przez przedsiębiorstwa uczestniczące w konferencji. Rozmawialiśmy między innymi o sposobie ochrony znaków towarowych jako własności intelektualnej z użyciem dedykowanego narzędzia czy możliwości stosowania podpisu elektronicznego zamiast podpisu notarialnego w przypadku niektórych dokumentów. Wynieśliśmy ze spotkań wiele cennej wiedzy i kontaktów.

Virtual Data Room dla prawników

Zorganizuj Due Diligence prawne w formie elektronicznej

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com, Fotografie: archiwum Blue Business Media

Może Cię też zainteresować