10 pytań do Zespołu FORDATA
Daria Sobczak

Nasza Załoga jest wyjątkowa – nie mamy co do tego wątpliwości! Z przyjemnością prezentujemy kolejny wywiad z cyklu „10 pytań do Zespołu FORDATA”. Poznajcie nas!

Imię i Nazwisko: Daria Sobczak
Stanowisko zajmowane w FORDATA: Business Analyst

W FORDATA odpowiada za analizę biznesową konkurencji oraz nowych rynków, zapewnienie jakości aplikacji FORDATA VDR poprzez przygotowanie oraz nadzorowanie testów, obsługę zgłoszeń od klientów oraz wsparcie realizowanych w firmie projektów informatycznych. Zawsze skupiona na obowiązkach, poważnie podchodzi do każdego zadania. W przerwach w pracy chętnie dba o biurowe rośliny, ekspres do kawy i z zapałem gra w rzutki. Analitycznie podchodzi do życia, ma wiele pasji i zainteresowań. W Zespole bez trudu rozwiązuje wszelkie problemy „komputerowe”, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni!

1. Moje motto życiowe to… Nie mam konkretnej „złotej myśli”, ale wierzę,
że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia są w naszej głowie. Nie należy także przywiązywać się do schematów,

2. Moja pierwsza praca… Zajmowałam się wykładaniem towarów i inwentaryzacją w sklepach,

3. Moim autorytetem jest… To dla mnie poważne słowo. Jest mi ciężko wskazać swój konkretny autorytet,

4. W pracy cenię… Zaangażowanie całego zespołu, możliwości rozwoju oraz zdobywanie cennego doświadczenia. Lubię też być „rzucana na głęboką wodę”, a więc wyzwania! Cieszę się także, gdy współpracownicy dzielą się swoją wiedzą. Ważna jest też dla mnie elastyczność, m.in. czasu pracy,

5. Moja praca w FORDATA to… Początkowo, podczas stażu w FORDATA, miałam okazję poznać pracę w różnych działach i na różnych stanowiskach. Doceniam to, że mogłam sprawdzić się w kilku obszarach i wybrać dla mnie ten, najbardziej odpowiedni. Moja praca w FORDATA to ciągłe wyzwania związane z prowadzonymi przeze mnie projektami. Aktualnie prowadzę projekt przebudowy interface aplikacji FORDATA VDR. Wiąże się to z pracą analityczną, testami, współpracą z działem obsługi klienta, sprzedaży, IT, zewnętrznymi podwykonawcami. Dużo myślę koncepcyjne – analizuję procesy, pracuję nad przygotowaniem specyfikacji, spotykam się
z interesariuszami procesu. Stale szukam kompromisu pomiędzy oczekiwaniami, a rzeczywistymi możliwościami. Mówiąc wzniośle – moim zadaniem jest łączenie świata IT ze światem biznesu.
(śmiech!)

6. Dzień zaczynam od… Zawsze (!) od kubka kawy,

7. Wolny czas spędzam… Grając w gry strategiczno-ekonomiczne, np. Cywilizacja VI i czytając artykuły o tematyce społeczno-ekonomiczno-politycznej. Lubię oglądać serial: ”House of Cards”, “How I met your mother” oraz sitcom “Przyjaciele”. Fascynuje mnie snooker, golf, analiza biznesowa no i oczywiście gotowanie!

8. Czuję satysfakcję, gdy… Gdy widzę efekty swoich działań oraz gdy proponowane przeze mnie rozwiązania są pozytywnie przyjmowane,

9. Moje hobby to… Kulinarnia, zarówno przygotowanie jak i samo jedzenie (śmiech!) Moją ulubioną kuchnią jest kuchnia włoska, ale francuskie wina. W planie mam także kurs podstaw elektroniki, aby móc budować roboty. Chciałabym skonstruować robota reagującego na światło. Będzie to spełnienie mojego dziecięcego marzenia. Pochłaniają mnie także aplikacje rozwijające umysł, np. lumosity, elevate, peak. Polecam!

10. Wyzwaniem jest dla mnie… Doskonalenie swoich umiejętności oraz rozwój osobisty. Ważne są dla mnie szkolenia, udział w konferencjach i zbieranie wiedzy poza standardowymi obowiązkami zawodowymi, czyli znowu rozwój!

Dziękuję za rozmowę!

Zdjęcie główne – fotolia.com

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agnieszka Dryk
Spodobało Ci się?
Udostępnij!
Najczęściej czytane
Obserwuj nas