10 pytań do Zespołu FORDATA – Marta

Przed nami kolejny wywiad z cyklu 10 pytań do Zespołu FORDATA, dzięki któremu przybliżamy Wam sylwetki i dokonania osób z naszego fantastycznego teamu. Czas na Martę, naszego uroczego Analityka i Specjalistę ds. kognitywistyki! Prywatnie miłośniczka powieści Lema oraz maskonurów. Zapraszamy na wywiad:)

Imię: Marta
Stanowisko zajmowane w FORDATA: Junior Business Analyst

1. Moje motto życiowe …
Nie mam motta, nie znalazłam jednego podsumowania swojego życia, ale staram się nie tracić czasu i dbać o ludzi wokół siebie.

2. Dzień zaczynam od …
Poranek zaczynam od kawy, to ona stawia mnie do pionu.

3. Gdybym była zwierzęciem, byłabym …
Ptakiem, maskonurem albo pingwinem. Bardzo lubię zwierzęta i nie wiem czy jest takie, którym nie chciałabym być.  (Maskonur jest ptakiem morskim z gatunku alk. Zamieszkuje on wyspy i wybrzeża północnego i środkowego Atlantyku. Występuje m.in. w Islandii, Grenlandii, Danii i na wybrzeżu Ameryki Północnej. Ten mały, śmieszny ptak zwany jest w języku islandzkim „lundi” i jest on m.in. w godle archipelagu wysp Vestmannaeyjar, które znajdują się na południe od Islandii – przypis FORDATA).

4. Moją aspiracją zawodową jest …
Mam takie wrażenie, ze żyjemy dziś w świecie gdzie granice zacierają się między obszarami zawodowymi, w tym kontekście jestem niemodna, wolałabym zostać ekspertem w wąskiej specjalizacji. (Marta skończyła psychologię na UAM w Poznaniu i obecnie jest na 4-tym roku kognitywistyki – wielodziedzinowe studia zajmujące się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu, w szczególności ich modelowaniem – przypis FORDATA).

5. U ludzi cenię …
Przede wszystkim brak uprzedzeń, wewnętrzny spokój oraz abstrakcyjne poczucie humoru.

6. Motywuje mnie do działania …
Wszystko co inspirujące. Jak coś robię, to angażuję się na 100%. Zastrzykiem energetycznym są dla mnie wszystkie fazy procesu w organizacji, od momentu powstania pomysłu, poprzez fazy powstawania i urzeczywistniania pomysłu, aż po efekt końcowy.

7. Książka/Film, którą/y bym poleciła to …
Obecnie czytam książkę autorstwa Centkiewiczów – małżeństwa polarników pt.: „Kierunek Antarktyda” – pełen zagadek Szósty Kontynent, do dziś kryje w sobie niejedną tajemnicę. Lubię czytać też powieści Lema. (Nic dziwnego, Marta jest osobą refleksyjną i bliskie są jej tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie – przypis FORDATA). W kontekście seriali/filmów, polecam piękną ekranizację „Wojny i Pokoju” Lwa Tołstoja – znakomity serial na BBC.

8. Ulubione miejsce na świecie, do którego lubię wracać to …
Polskie morze, szczególnie poza sezonem, na przykład zimą, Mierzeja Helska i jej szczególny mikroklimat są na szczycie listy. Gdzie chciałabym pojechać? Na Spitsbergen!? Fajnie byłoby odwiedzić tamtejszy Globalny Bank Nasion, gdzie od ponad 10 lat Norwegowie zbierają nasiona jadalnych roślin, by zabezpieczyć ludzkość na wypadek katastrofy. (Spitsbergen – największa wyspa Norwegii, położona w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. Marta uwielbia wszystko, co arktyczne, więc doświadczenie dnia polarnego, arktyczna fauna i flora oraz ogromne lodowce to dla niej istna bajka– przypis FORDATA).

9. Moje hobby/pasje to …
Kocham jeździć na snowboardzie. Choć moja cała rodzina to narciarze, to ja konsekwentnie od samego początku jestem wierna desce.  Lubię też jeździć na rowerze, jak chyba każdy, mieszkam niedaleko Rusałki i Sołacza, więc okolica jest stworzona do wycieczek rowerowych.

10. Ulubione miejsce w Pyrlandii to …
Garbary i okolice starego koryta Warty. Dużą radość sprawiają mi spacery w tamtym rejonie i odkrywanie uroków Chwaliszewa i Ostrowa Tumskiego.

Dziękuję Marto za rozmowę!

Zdjęcie główne – fotolia.com