Zelmer S.A.

“Due Diligence jest skomplikowanym procesem, który wymaga szczególnej uwagi. Umożliwienie swobodnego wglądu do dokumentów jest kluczowym i zwykle najbardziej czasochłonnym elementem transakcji.”

 

Spółka Zelmer S.A. (Spółka) wspierana przez Doradcę – Societe Generale& Investment Banking, współpracowała z FORDATA sp. z o.o. (wcześniej Mergers Net Sp. z o.o.) w związku z przygotowaniem bezpiecznego repozytorium dokumentów, które zostało udostępnione inwestorom w procesie poszukiwania inwestora strategicznego dla Zelmer SA w celu analizy sytuacji finansowej i prawnej Spółki, tj. Due Diligence. Inwestorzy mogli analizować dokumenty online za pomocą przeglądarki internetowej, dzięki wykorzystaniu aplikacji oferowanej przez FORDATA o nazwie ‘wirtualny data room’ inaczej VDR.

Due Diligence jest skomplikowanym procesem, który wymaga szczególnej uwagi. Umożliwienie swobodnego wglądu do dokumentów jest kluczowym i zwykle najbardziej czasochłonnym elementem transakcji. Dzięki wykorzystaniu wirtualnego data room FORDATA (wcześniej Datapoint), badanie Due Diligence było przeprowadzone szybko i efektywnie.

Kiedy zarówno Kupujący, jak i Sprzedający mają liczne grupy doradców i ekspertów, pracujących z różnych lokalizacji niezwykle istotną potrzebą jest swobodny dostęp do aplikacji i zgromadzonych tam dokumentów – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Właśnie dzięki VDR i takiemu nieograniczonemu dostępowi do repozytorium czas potrzebny na przeprowadzenie transakcji został skrócony do niezbędnego minimum.

W rezultacie prowadzonego procesu jeden z zainteresowanych inwestorów – spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. – ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Zelmer SA.

Janusz Płocica Prezes Zarządu Zelmer S.A.
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial