Deal flow z VDR – usługa, która ułatwia Due Diligence

Virtual Data Room to znacznie więcej niż platforma file-sharingowa. To dobry deal flow. O tym jak ważnym narzędziem dla branży transakcyjnej jest VDR i jak z pomocą systemu FORDATA VDR doradcy mogą usprawnić przebieg transakcji opowiedziała na naszym blogu Katarzyna Buda z Grant Thornton. W tym artykule wyszczególniamy z kolei najważniejsze nietechnologiczne cechy usługi FORDATA, dzięki którym strony transakcyjne mogą realizować swoje projekty szybciej i wygodniej. O jakie cechy chodzi?  

Co znajdziesz w tym artykule?

Czerpiąc z naszego wieloletniego doświadczenia na rynku M&A chcemy przybliżyć Wam te przewagi usługi FORDATA, które wynikają ze wsparcia oferowanego przez nasz Dział Obsługi Klienta oraz Dział Sprzedaży, i mają do tego największy wpływ na deal flow. To właśnie uzupełnianie się dwóch sfer, technologicznej i “ludzkiej”, sprawia, że nasz VDR jest tak chętnie wybierany przez doradców M&A.
W pierwszej połowie 2022 roku dwie cechy usługi FORDATA miały szczególnie duży wpływ na wybór systemu wśród naszych klientów. Były to:
– Elastyczność Działu Sprzedaży
– Szybkość reakcji naszych specjalistów
Wyzwania na rynku M&A to obecnie między innymi dynamicznie zmieniające się wyceny spółek spowodowane niepewnością energetyczną, inflacyjną oraz zasobową większości gałęzi gospodarki. Z tej przyczyny część procesów transakcyjnych może zostać wstrzymana, przesunięta lub anulowana. Czynniki te mogą jeszcze silniej wpłynąć na kondycję spółek oraz prowadzenie postępowań w czwartym, zimowym kwartale.
W takich okolicznościach potrzeba elastyczności wśród doradców i kancelarii organizujących procesy transakcyjne jest szczególnie duża. Jako FORDATA dostosowujemy się do tych wymogów o przez to rozumiemy?

Elastyczność Działu Sprzedaży - co mamy na myśli, mówiąc o butikowości FORDATA?

Zapytaliśmy o to naszego Team Leadera Zespołu Sprzedaży Marcina Rajewicza:

"Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny. Bierzemy pod uwagę budżet klienta na rozważane rozwiązanie, a także wymogi prawne. Dla przykładu, Spółki Skarbu Państwa mogą wymagać wdrożenia do umowy konkretnych zapisów - my o tym wiemy i jesteśmy w stanie odpowiednio dostosować treść umowy. Z kolei wymagania KNF także są specyficzne i nasz VDR może być dostosowany również do nich.

Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie w zależności od potrzeb i doświadczenia klienta - jeśli klient nie ma pełnej wiedzy na temat tego, jaki typ umowy i jakie zasoby sprawdzą się najlepiej w rozpoczynanym przez niego projekcie, podzielimy się naszym doświadczeniem i dobrymi praktykami, by jak najlepiej dostosować VDR na starcie. Działamy bardzo szybko. Na zapytanie o wycenę odpowiadamy niezwłocznie, nie później niż 15 minut od złożenia zapytania."

Gdy mówimy o butikowości FORDATA mamy na myśli właśnie możliwość personalizacji umowy oraz daleko idące partnerstwo, które nie byłoby osiągalne w innym modelu organizacyjnym. Spójrzmy, jak to wygląda w praktyce.

Cechy FORDATA VDR, które ułatwiają prowadzenie Due Diligence

Elastyczność, szybkość, partnerstwo to cechy, które stanowią integralną część współpracy z #FORDATAteam. Jak wpływają na deal flow?

Dopasowanie do Twoich wymagań

W FORDATA dopasowujemy się w pełni do potrzeb klienta. Bywa, że nasz klient potrzebuje przeprowadzenia krok po kroku przez wszystkie etapy projektu realizowanego w VDR. Przejmujemy wtedy rolę administratora VDR, a jeśli jest taka potrzeba, doradzamy w zakresie najlepszych praktyk.
Zawsze działamy też proaktywnie – monitorujemy przebieg transakcji i jeśli tylko zauważymy jakieś wyzwania, na przykład w kwestii podziału użytkowników na grupy czy ustawień dostępu do plików, bierzemy za telefon i dzwonimy uprzedzić klienta. A jeśli klient potrzebuje skupienia na merytoryce, możemy całkowicie przejąć obsługę dokumentów i użytkowników. W każdym przypadku nasze dopasowanie przekłada się na oszczędność Twojego czasu i spokój ducha.

Partnerstwo w każdej sprawie

Chcemy myśleć o sobie jako partnerach klienta, zawsze gotowych podzielić się dobrą radą. Kierownik projektu może zadzwonić do swojego dedykowanego menedżera, czyli przypisanej, od początku jednej i tej samej, osoby z naszego Działu Obsługi Klienta w każdym momencie i poprosić o wsparcie lub uzyskać dodatkowe informacje na temat usługi czy przebiegu projektu.
Wspomniany butikowy charakter naszej organizacji ma tu tę zaletę, że możemy lepiej poznać osoby, z którymi współpracujemy i nawiązywać dużo głębsze relacje z administratorami VDR. Owocuje to dużo lepszym zrozumieniem projektu. Nasze partnerstwo to pewność, że Twoje potrzeby będą jak najlepiej zaadresowane, i że zawsze możesz na nas polegać, nawet w sytuacjach alarmowych. Znajdziemy rozwiązanie dla każdego Twojego problemu.

Mała firma i zgrany zespół

Znów zatrzymajmy się na butikowości. Jesteśmy małą firmą z 25 osobami na pokładzie. Informacje rozchodzą się u nas błyskawicznie i równie szybko realizowane są zlecenia od klientów. Współpraca między działami FORDATA przebiega więc tak gładko jak tylko to możliwe w grupie dobrych znajomych. Dzięki temu nowości i usprawnienia systemowe nie muszą przechodzić przez gęstą sieć wewnątrzorganizacyjnych powiązań – u nas większość spraw jest załatwianych od ręki.
Nie jest rzadkością także wprowadzanie spersonalizowanych funkcji na potrzeby konkretnego projektu. Gdy klientowi brakuje jakiegoś rozwiązania, jesteśmy w stanie zaprojektować i zaimplementować je w VDR, zanim jeszcze projekt się zakończy. Niespotykane, prawda?

Dobry (deal) flow - przyspiesz, wygładź, usprawnij Due Diligence

A wszystko po to, żeby klient otrzymał coś ekstra. Tym czymś jest dla FORDATA poczucie współpracy na tych samych falach. Dopiero w zespole, który doskonale zna oferowany system, własnych klientów oraz rozumie potrzeby branżowe jest w stanie pojawić się dobry deal flow, czyli pewność, która udziela się wszystkim wokół.
Potrzeba szybkości działania – od wyceny, przez uruchomienie systemu, po rozwiązywanie zapytań (ponad 95% – od ręki na pierwszej linii) i terminowe zakończenie projektu, wsparcia, które zapobiega przestojom w postępowaniu, wreszcie przerzucenie zadań organizacyjnych na dostawcę – stajemy się partnerami na każdym etapie i dla każdego rodzaju procesu.

Zadbaj o dobry deal flow

Wypróbuj FORDATA VDR bezpłatnie przez 14 dni

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com

Może Cię też zainteresować