Firmy doradcze stawiają na system FORDATA Virtual Data Room

13 stycznia 2016 Z życia firmy, Case study

Wiele firm doradczych dostrzega problemy dotyczące przepływu informacji pomiędzy stronami transakcji. Przeprowadzenie z sukcesem procesu transakcyjnego to wyzwanie. Aby  proces  przebiegał  płynnie,  coraz częściej doradcy rekomendują  wykorzystanie  aplikacji  typu  Virtual  Data Room. Do grona firm, które zaleciły korzystanie z platformy FORDATA VDR dołączyły Enterprise Investors – Polish Enterprise Fund VI, Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp.k., BAA Polska Sp. z o.o., FORUM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. oraz PRO Audyt Sp. z o.o.

Odpowiedniego zaplanowania transakcji na zlecenie wiodącego polskiego koncernu paliwowego podjęła się firma doradcza BAA Polska Sp. z o.o. Zaproponowali swojemu Klientowi skorzystanie z systemu FORDATA VDR, gdyż umożliwił on zgromadzenie istotnej dokumentacji w jednym centralnym miejscu, co ułatwiło komunikację między stronami transakcji. W ocenie Ireneusza Krawczyka, Wiceprezesa Zarządu BAA Polska Sp. z o.o.: „oferowana przez FORDATA aplikacja jest prosta w obsłudze, nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy technicznej i instalacji dodatkowego oprogramowania. Dostępna jest 24/7, pod adresem internetowym, znanym tylko autoryzowanym użytkownikom”.

logoFORUM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. podziela pozytywną opinię na temat systemu FORDATA VDR. „Wykorzystaliśmy narzędzie FORDATA Virtual Data Room do wymiany wrażliwych informacji z zewnętrznymi podmiotami” – mówi Mateusz Sarapata, Prezes Zarządu. Dodaje, że FORDAT VDR to „bezpieczne i kontrolowane środowisko, które pozwala na szybkie zarządzanie poufnymi dokumentami. Zespół FORDATA w szybkim tempie przygotował i udostępnił Virtual Data Room wraz z całą niezbędną konfiguracją”.

PRO AUDYT logoRekomendację dla systemu FORDATA VDR wystawiła również firma PRO Audyt Sp. z o.o., która miała przyjemność współpracować z naszą firmą podczas transakcji M&A na rzecz klienta z branży motoryzacyjnej. Jak stwierdza Michał Czerniak, Prezes Zarządu: „Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą FORDATA. W naszej opinii wyróżnia ją wysoka jakość świadczonych usług i w pełni zasługuje ona na miano wiarygodnego, rzetelnego partnera biznesowego”.

EI logoFORDATA Virtual   Data   Room,   umożliwiający   bezpieczną   i   efektywną   komunikację został wykorzystany przez firmę Enterprise Investors – Polish Enterprise Fund VI podczas procesu sprzedaży 100% udziałów NordGlass na rzecz AGC Automotive Europe. System spełnił oczekiwania firmy, gdyż „umożliwia przeglądanie dokumentacji bezpośrednio w aplikacji, a jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Dodatkowo nie ma ograniczeń, co do liczby zaproszonych do negocjacji inwestorów, co tym samym pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie transakcji on-line”.  W ich opinii zasługujemy na miano rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

LogoZ naszych usług skorzystała również firma Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp.k. System został wykorzystany w procesie poszukiwania inwestora dla jednego z producentów mebli skupionych w międzynarodowej Grupie IMS. Jak podkreśla Małgorzata Grzelak z Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak sp.k.FORDATA VDR umożliwił inwestorom zaproszonym do negocjacji przeprowadzenie badania Due Diligence Spółki w formie elektronicznej. Było to dla nas szczególnie istotne, gdyż zależało nam na zagwarantowaniu bezpieczeństwa udostępnianych informacji, a także na zapewnieniu komfortu stronom uczestniczącym w rozmowach”.

Dziękujemy za pozytywne opinie o naszej aplikacji i jakości usług świadczonych przez Zespół FORDATA.