FORDATA VDR na IT FORUM Turkey w ramach ekspansji zagranicznej

Anna Horowska-Shahin

Anna Horowska-Shahin

W dniu 29 stycznia odbyło się IT Forum Turkey w Stambule. Ponad 400 uczestników, 25 prelegentów oraz 20 wystawców wzięło udział w tym wyjątkowym dla świata IT wydarzeniu. Na konferencji połączonej z business matchmaking nie mogło zabraknąć FORDATA VDR! Pod poniższym linkiem relacja ze spotkania. Wydarzenie poświęcone nowym technologiom wprowadziło nas na pierwszy plan rozwoju technologicznego, dostarczyło nowych informacji o możliwościach i wyzwaniach zmieniających świat technologii, a przede wszystkim pozwoliło spotkać się z wiodącymi tureckimi firmami IT celem nawiązania współpracy partnerskiej.

Rynek turecki – stabilizacja gospodarki w 2019 r.

Choć miniony rok 2018 był dla tureckiej gospodarki rokiem pełnym turbulencji (m.in. rosnąca inflacja i spadek wartości liry tureckiej), to jesteśmy przekonani, że obecny rok przyniesie stabilizację gospodarki. Osobiście dostrzegamy duży potencjał w kooperacji polsko-tureckiej. Zarówno Turcja, jak i Polska mają najszybciej rozwijające się gospodarki w Europie. Obszary nowych technologii, innowacji w tym sektor IT (hardware i software) rozwijają się w zawrotnym tempie, a turecka gospodarka  jest niezwykle dynamiczna, wziąwszy pod uwagę tempo wzrostu gospodarczego.

Digitalizacja usług biznesowych

Digitalizacja usług biznesowych wraz z integracją usług i produktów stwarzają szanse dla współpracy bilateralnej w branży nowych technologii. Rozgrywa się batalia pomiędzy dostawcami rozwiązań SAAS vs. on premises. Wciąż dużo firm preferuje oprogramowania na własnej infrastrukturze, aniżeli rozwiązania w chmurze, ze względu na zwiększoną kontrolę nad danymi i bezpieczeństwo. Z drugiej strony SAAS cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem, świadczy o tym długoletnia działalność i reputacja tureckiej firmy IT – INSPARK – partnera Salesforce od blisko 12 lat.

Turcja – 1 miejsce w Europie wśród użytkowników Facebooka

Wart uwagi jest fakt, że przeważająca część mieszkańców Turcji stanowi młode pokolenie (blisko 80%), pokolenie zaawansowane technologicznie, idące z duchem czasu i rozwoju – Turcja jest na 1 miejscu w Europie pod względem ilości użytkowników Social Media, w styczniu br. roku odnotowano 43 mln. użytkowników Facebooka (źródło: Statista.com).

Poniżej dzielimy się z Wami fotorelacją.

IT FORUM FORDATA VDR
IT FORUM FORDATA VDR
W ramach strategii ekspansji zachęcam Państwa do współpracy partnerskiej. Więcej informacji o programie partnerskim znajdą Państwo w poniższym wpisie.
Jeśli artykuł był dla Państwa interesujący, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zdjęcie główne: Archiwum FORDATA i Unsplash.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię też zainteresować
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl   
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.