Raport M&A Index Poland - podsumowanie roku 2021 już 20 stycznia. Zobacz raporty

FORDATA w mediach

Contact

Krzysztof Pytel
Spokesperson
e: chris.pytel@fordatagroup.com
m: +48 536 353 776

Kancelarie w obsłudze najciekawszych fuzji i przejęć według branżowego raportu

25-01-2017 / rynekprawniczy.pl

Portal RynekPrawniczy.pl przygotował ciekawe zestawienie bazując na raporcie M&A Index Poland 2016. W artykule pokazano transakcje fuzji i przejęć przez pryzmat kancelarii prawnych, które w roku 2016 doradzały w tego typu procesach.

Przeczytaj on-line

 

Zrobiło się gorąco na rynku fuzji i przejęć

29-12-2016 / rp.pl

„Liczba transakcji wprawdzie nie przyprawia o zawrót głowy, ale pod względem ich wartości ten rok wypada bardzo dobrze.” Rzeczpospolita w pigułce przedstawia podsumowanie 2016 r. na rynku M&A w Polsce i powołuje się na dane z  Raportu M&A Index Poland przygotowanego przez FORDATA we współpracy z Navigator Capital.

Przeczytaj on-line

 

Fala przejęć nie opadnie

26-12-2016 / rp.pl

Jakie perspektywy w 2017 roku ma rynek M&A w Polsce? Sieci handlowe, spółki energetyczne, banki – czy to tylko przykłady aktywów, które zmienią właściciela? Jakie ruchy na rynku fuzji i przejęć w Polsce przewidują analitycy Rothschild Global Advisory, Abris Capital Partners, Saski Partners oraz Navigator Capital? Rzeczpospolita przedstawia opinie w/w, powołuje się na dane z najnowszego Raportu M&A Index Poland oraz ponownie cytuje eksperta FORDATA – Alicję Kukla-Kowalską.

Przeczytaj on-line

 

Fala przejęć nadal jest wysoka

20-12-2016 / rp.pl, biznes.onet.pl, wyborcza.biz

W 2017 roku rynek M&A w Polsce będzie rozwijać się nadal stabilnie, przewidujemy wyniki podobne jak w roku 2016. Spodziewamy się też, że rok 2017 może przynieść wiele ciekawych transakcji ze strony funduszy PE, które w 2016 r. szukały celów inwestycyjnych i dominowały po stronie kupujących.  O ile przyszły rok sobie jeszcze poradzi, to już 2018 może być rokiem, gdzie nadejdzie spowolnienie i jednocześnie zmniejszy się liczba inwestycji, nawet tych z mniejszą wartością. Rzeczpospolita powołuje się na dane z najnowszego Raportu M&A Index Poland oraz cytuje eksperta FORDATA. Informacje z  Raportu M&A Index Poland 2016 publikują także Onet.pl oraz Gazeta Wyborcza.

Przeczytaj on-line na rp.pl

Przeczytaj on-line na biznes.onet.pl

Przeczytaj on-line na wyborcza.biz

 

Raport M&A Index III kw. 2016 r. – Na rynku fuzji szału nie ma

03/04/06-10-2016 / eGospodarka.pl, inwestycje.pl, money.pl, biznes.onet.pl, parkiet.com, rp.pl, stooq.com, wbj.pl, finanse.wp.pl, wyborcza.biz

W trzecim kwartale odnotowano zaledwie 33 transakcje. Było ich o 20 mniej niż w poprzednim kwartale, a rok do roku mamy spadek o połowę – wynika z danych firmy FORDATA. W sumie w trakcie trzech kwartałów odnotowano zaledwie 132 transakcje wobec 177 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ubiegłym roku w samym III kwartale było ich 66, czyli dwa razy więcej niż w III kwartale 2016 r. Wnioski Alicji Kukla-Kowalskiej – eksperta FORDATA dotyczące rynku fuzji i przejęć w Polsce w ostatnim kwartale publikują liczne portale.

Przeczytaj on-line na eGospodarka.pl

Przeczytaj on-line na inwestycje.pl

Przeczytaj on-line na money.pl

Przeczytaj on-line na biznes.onet.pl

Przeczytaj on-line na parkiet.com

Przeczytaj on-line na rp.pl

Przeczytaj on-line na stooq.com

Przeczytaj on-line na wbj.pl

Przeczytaj on-line na finanse.wp.pl

Przeczytaj on-line na wyborcza.biz

 

Pre pack mało popularny w Polsce

24-08-2016 / inwestycje.pl

Przygotowana likwidacja to jedna z nowości jaką wprowadziła znowelizowana Ustawa Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 56a i następne). Przez ekspertów nazywana jest z angielskiego likwidacją pre – pack. Portal inwestycje.pl pisze na temat tej nowoczesnej procedury i przytacza opinię Aleksandry Porębskiej – eksperta FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Standard GPG, czyli o bezpiecznym szyfrowaniu poufnych danych

19-07-2016 / inwestycje.pl

Rozwój technologii niesie ze sobą coraz większe zagrożenia związane z bezpieczeństwem informacji. Ochrona poufnych danych przed tzw. wyciekiem dotyczy już każdej firmy, która ceni bezpieczeństwo informacji. Jak zapewnić odpowiednią poufność komunikacji w sieci? FORDATA pisze na temat standardu szyfrowania komunikacji GPG.

Przeczytaj on-line

 

10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

13-07-2016 / stockwatch.pl

Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. Kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia? Artykuł z wykorzystaniem danych z raportu M&A Index, przygotowanego przez FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w II kw. 2016 r.

8-07-2016 / egospodarka.pl

W drugim kwartale bieżącego roku na rynku M&A finalizacji doczekały się 53 transakcje, o 7 więcej niż w poprzednich trzech miesiącach. Oznacza to, że całe pierwsze półrocze zamknęło się 99 transakcjami (95 w analogicznym okresie poprzedniego roku). Egospodarka.pl cytuje dane z najnowszego Raportu M&A Index Poland przygotowanego przez FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

FORDATA: Trendy w M&A w I połowie 2016 r.

4-07-2016 / gu.com.pl

Podczas spotkania „Current Trends in M&A” zorganizowanego w czerwcu przez Marsh Polska, Alicja Kukla-Kowalska, Key Account Manager FORDATA, nakreśliła najnowsze trendy na rynku fuzji i przejęć w Polsce. „Rok temu największa transakcja przejęcia TVN przez Scripps Networks Interactive od Grupy ITI oraz Grupy Canal+ wyniosła 2,416 mld złotych. Na rynku wciąż dominują transakcje o wartości poniżej 100 mln złotych.” – Gazeta Ubezpieczeniowa obszernie przytacza przedstawione przez ekspertkę FORDATA dane.

Przeczytaj on-line

 

PWPW wychodzi z Polskich ePłatności

22-06-2016 / rp.pl

Zgodnie z danymi prezentowanymi przez FORDATA, po rekordowym roku 2015,w którym odnotowano 247 transakcji, w 2016 nastąpiło nieznaczne spowolnienie na rynku fuzji i przejęć w Polsce. Pierwsze dwa kwartały przyniosły 97 transakcji, co jest wynikiem niższym o 6,8% w stosunku do 104 przeprowadzonych w analogicznym okresie minionego roku. Transakcja dotycząca akcji PeP dołącza do listy 51 transakcji wykonanych w II kw. br.

Przeczytaj on-line

 

Kampania „For better data flow – praktykuj efektywne transakcje” powstał Kodeks dobrych praktyk restrukturyzacji

20-06-2016 / rp.pl

II Edycja (2016) zakończyła się opracowaniem pierwszego z serii Kodeksów dedykowanych konkretnym typom transakcji, tj. Kodeksu Dobrych Praktyk Restrukturyzacji. Opracowali go specjaliści z bogatym doświadczeniem związanym z procesami restrukturyzacyjnymi, którzy dołączyli do grona ekspertów Rady Programowej kampanii. Partnerem medialnym kampanii jest „Rzeczpospolita”.

Przeczytaj on-line

 

Fuzji będzie więcej

6-04-2016 / rp.pl

Pierwszy kwartał był słaby, ale cały rok może się okazać rekordowy. O 8 proc. spadła w Polsce liczba fuzji i przejęć w I kwartale 2016 r. – podaje firma FORDATA. To i tak niezły wynik, zważywszy na to, że globalny rynek M&A skurczył się w tym czasie o jedną czwartą, a rynek EMEA (czyli Europa, Bliski Wschód, Afryka) o 19 proc. Zdaniem ekspertów cały 2016 r. powinien być dla polskiego rynku M&A udany.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w I kw. 2016 r.

6-04-2016 / egospodarka.pl

W minionym roku polski rynek fuzji i przejęć miał się dobrze, a ostatni kwartał okazał się wręcz rekordowy. Pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły osłabienie. Sytuację na rodzimym rynku M&A komentuje Marta Kotwis, Key Account Director z FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Firmy w Polsce już nie łączą się tak często

4-04-2016 / money.pl

Do 46 spadła liczba transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce w pierwszym kwartale tego roku. To spadek o 8 proc. w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy roku 2015 kiedy zanotowano 50 transakcji – informują eksperci z firmy Fordata.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w pierwszym kwartale 2016 roku

4-04-2016 / proseedmag.pl

Czy rok 2016 będzie równie rekordowy jak ubiegły? Ekspert FORDATA – Marta Kotwis analizuje I kw. 2016 r. na rodzimym rynku fuzji i przejęć.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w pierwszym kwartale 2016 roku

4-04-2016 / inwestycje.pl

Eksperci FORDATA, lidera w zakresie rozwiązań Virtual Data Room wspierających realizację złożonych procesów transakcyjnych, przez cały rok wspólnie z firmą doradczą Navigator Capital obserwują rynek M&A w Polsce, Europie i na świecie. Wnioski ze zgromadzonych danych dotyczące polskiej sceny transakcyjnej publikują w ramach raportów M&A Index Poland.

Przeczytaj on-line

 

Fundusze PE mają bilion dolarów na zakupy

3-03-2016 / rp.pl, Rzeczpospolita

Duża konkurencja o ciekawe aktywa sprawia, że ceny 
w transakcjach wcale 
nie są niskie. Na które firmy zapolują fundusze? Artykuł wraz z danymi dot. struktury transakcji w Polsce w roku 2015, które pochodziły od firmy FORDATA, regularnie monitorującej rynek transakcyjny w Polsce.

Przeczytaj on-line

 

Pieniądze są tanie, można przejmować

18-01-2016 / biznes.gazetaprawna.pl

Liczba transakcji z udziałem polskich spółek była w 2015 r. o ponad 40 proc. większa niż w poprzednim. Polski rynek fuzji i przejęć zakończył ubiegły rok z 223 transakcjami – wynika z wyliczeń spółek Navigator Capital oraz FORDATA. Artykuł wraz z komentarzem naszego eksperta, Marty Kotwis, Key Account Director w FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w IV kw. 2015 r.

5-01-2016 / egospodarka.pl

Czwarty kwartał minionego roku okazał się dla polskiego rynku fuzji i przejęć rekordowym – przeprowadzono na nim aż 77 transakcji, co jest sporym wzrostem zarówno w odniesieniu do poprzednich trzech miesięcy, jak i analogicznego kwartału ubiegłego roku, w których to okresach odnotowano odpowiednio 66 oraz 56 fuzji i przejęć. Tak dobry wynik może być sporym zaskoczeniem, zważywszy związaną ze spadkami na GPW niepewność inwestorów. Artykuł wraz z komentarzem naszego eksperta, Marty Kotwis, Key Account Director w FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Rekord w przejęciach

4-01-2016 / parkiet.com

W czwartym kwartale 2015 r. odnotowano rekordową liczbę, bo aż 77 zamkniętych transakcji. Z kwartału na kwartał obserwujemy kolejne wzrosty. Artykuł wraz z komentarzem Marty Kotwis, eksperta FORDATA, dotyczącym podsumowania 4Q 2015r. na rynku fuzji i przejęć.

Przeczytaj on-line

 

Fundusze wyruszają na łowy

28-12-2015 / rp.pl

Które spółki mogą zmienić właściciela? „Rok 2016 będzie obfitował w transakcje na rynku nieruchomości, już teraz inwestora szukają Robyg czy LC Corp – mówi Piotr Jankowski”. Artykuł z prognozami rynku M&A w Polsce w 2016 roku, wraz z komentarzem eksperta z FORDATA – Piotra Jankowskiego, a także przedstawicieli Rothschild, Navigator Capital, Advent, Enterprise Investors oraz partnera Allen & Overy.

Przeczytaj on-line

Pobierz artykuł

 

Rekordowy rok na polskiej scenie M&A

23-12-2015 / inwestycje.pl

Pomimo umiarkowanych wartości transakcji zawieranych w Polsce, nasz kraj pozytywnie wyróżnia się na mapie Europy Centralnej i Wschodniej, która w roku 2015 złapała dużą zadyszkę. Jakie branże były aktywne na rynku M&A w roku 2015? Jakie trendy można zaobserwować? Artykuł wraz z komentarzami ekspertów FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w 2015 r.

16-12-2015 / egospodarka.pl

Eksperci FORDATA, lidera w zakresie rozwiązań Virtual Data Room wspierających realizację złożonych procesów transakcyjnych, przez cały rok wspólnie z firmą doradczą Navigator Capital obserwują rynek M&A w Polsce, Europie i na świecie. Wnioski ze zgromadzonych danych dotyczące polskiej sceny transakcyjnej publikują w ramach raportów M&A Index Poland.

Przeczytaj on-line

 

Ciekawa sytuacja na polskim rynku M&A

16-12-2015 / parkiet.com

Od dwóch lat obserwujemy rekordowy wzrost liczby transakcji przy jednoczesnym spadku ich wartości. Co dalej? Eksperci FORDATA podsumowują rynek fuzji i przejęć w 2015 roku i przedstawiają prognozy na rok 2016.

Przeczytaj on-line

 

Navigator Capital/FORDATA: Liczba transakcji M&A wzrośnie o 40% do 223 w br.

16-12-2015 / money.pl, finanse.wp.pl, wyborcza.biz

Liczba transakcji fuzji i przejęć w 2015 r. w Polsce wyniesie 223 i wzrośnie o 40% r/r, wynika z raportu M&A Index Poland opracowanego przez Navigator Capital i FORDATA.

Przeczytaj on-line na money.pl

Przeczytaj on-line na finanse.wp.pl

Przeczytaj on-line na wyborcza.biz

 

Rozpędza się rynek fuzji i przejęć

1-10-2015 / rp.pl

Inwestorzy narzekają na ryzyko polityczne, ale transakcji wciąż przybywa. Znacząco rośnie aktywność funduszy private equity. „Zauważa się obecność polskich spółek na rynkach zagranicznych. Coraz śmielej polskie podmioty skłaniają się ku inwestowaniu w spółki międzynarodowe – wskazuje Marta Kotwis”. Artykuł wraz z komentarzem eksperta z FORDATA – Marty Kotwis, a także analityków: DM BZ WBK, Millennium DM, Raiffeisen Brokers oraz partnera w kancelarii CMS.

Przeczytaj on-line

 

Fuzji nie zabraknie

9-09-2015 / Rzeczpospolita

Wielkość rynku i rozdrobnienie wielu sektorów sprawiają, że Polska jak magnes przyciąga inwestorów. W tym roku może zostać zawarta rekordowa liczba transakcji. Artykuł wraz z komentarzem eksperta z FORDATA – Marty Kotwis, a także przedstawicieli KPMG, Deloitte, kancelarii Allen & Overy, PwC, EY oraz PayU.

Pobierz artykuł

 

Raport M&A Index Poland FORDATA: Kontynuacja dobrego trendu na polskim rynku

17-07-2015 / prnews.pl

Drugi kwartał 2015 na polskiej scenie transakcyjnej jest kontynuacją dobrego trendu zapoczątkowanego w końcówce 2014 r. Marta Kotwis, Key Account Director w FORDATA podsumowuje 2Q 2015 r. w publikowanym co kwartał Raporcie M&A Index Poland.

Przeczytaj on-line

 

Fundusze polują na ciekawe okazje

17-07-2015 / rp.pl

W I półroczu inwestorzy finansowi przejęli udziały firm warte ponad 3 mld zł. Druga połowa roku też zapowiada się interesująco. Ożywienie gospodarcze oraz niskie stopy procentowe sprzyjają rynkowi fuzji i przejęć. Artykuł wraz z komentarzem naszego eksperta, Marty Kotwis, Key Account Director w FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Banki i deweloperzy zmienią właściciela

16-07-2015 / parkiet.com

Ożywienie gospodarcze oraz niskie stopy procentowe sprzyjają rynkowi fuzji i przejęć. Artykuł „Banki i deweloperzy zmienią właściciela”, wraz z komentarzem naszego eksperta, Piotra Jankowskiego, Senior Account Executive w FORDATA.

Przeczytaj on-line

 

Liczba transakcji M&A w Polsce wzrosła w II kw. ’15 o 68 proc. rdr – Fordata

14-07-2015 / biznes.pap.pl, gpwinfostrefa.pl

Drugi kwartał 2015 roku przyniósł 54 transakcje fuzji i przejęć, co oznacza wzrost o 10 proc. kdk i o 68 proc. rdr. W trzecim kwartale trend wzrostowy powinien się utrzymać.  Artykuł wraz z komentarzem eksperta z FORDATA – Marty Kotwis.

Przeczytaj on-line

 

Czy poufne dokumenty mogą być bezpieczne?

10-06-2015 / inwestycje.pl, bankier.pl

Wyciek dokumentów rodzi poważne konsekwencje. Przekonało się o tym wiele firm, instytucji, czy też osób prywatnych. Jak sprawnie i bez obaw udostępnić poufne dane innym? Aleksandra Porębska, dyrektor IT FORDATA omawia obecnie jedną z najskuteczniejszych technologii, jaką jest system Virtual Data Room czyli wirtualne pokoje danych.

Przeczytaj on-line

 

Fuzje i przejęcia w Polsce w IQ 2015 r. – M&A Index Poland

15-04-2015 / parkiet.com, portalspozywczy.pl, egospodarka.pl

Po spektakularnych wzrostach w końcówce 2014 r., w IQ 2015 polski rynek M&A ustabilizował się na dobrym poziomie. Takie wnioski płyną z przygotowanego raportu M&A Index Poland. Artykuł wraz z komentarzem eksperta z FORDATA – Marty Kotwis.

Przeczytaj on-line

 

Wyzwania w zakresie ochrony danych w chmurze – czy zrobiłeś wszystko, żeby chronić dane swojej firmy?

27-03-2015 / bankier.pl, egospodarka.pl

Jak ważne jest bezpieczeństwo danych firmowych i czy warto skorzystać z rozwiązań chmurowych? Takie pytania warto postawić sobie przed realizacją kluczowych przedsięwzięć w szczególności w Internecie. Nasi eksperci wyjaśniają, co należy brać pod uwagę, by zapewnić minimum bezpieczeństwa danych.

Przeczytaj on-line

 

W 2015 roku przejęć nie zabraknie

14-12-2014 / Parkiet

Prognozy rynku M&A w Polsce w 2015, wraz z komentarzem ekspertów FORDATA, a także przedstawicieli E&Y, kancelarii Schoenherr oraz Ministerstwa Skarbu Państwa.

Pobierz artykuł

 

Rozwiązuje się worek z przejęciami

14-12-2014 / Rzeczpospolita

Prognozy rynku M&A w Polsce w 2015, wraz z komentarzem ekspertów FORDATA, a także przedstawicieli E&Y, Rothschild, kancelarii Schoenherr oraz Squire Patton Boggs.

Pobierz artykuł

 

Wielki brat patrzy

25-11-2014 / Pierwszy Milion (Forbes)

O technologii Virtual Data Room, a także o tym jak krytyczne w realizacji transakcji fuzji i przejęć jest bezpieczeństwo informacji.

Pobierz artykuł

Wirtualny sejf, a w nim całkiem realna gotówka

23-10-2014 / Dziennik Gazeta Prawna

Czyli jak trzy młode poznanianki zdominowały rynek internetowego zarządzania dokumentami podczas złożonych i poufnych transakcji.

Pobierz artykuł

 

6 atrakcyjnych spółek na karuzeli wezwań na akcje

06-07-2014 / stockwatch.pl

Artykuł, wraz z komentarzem ekspertów FORDATA. Szykują się gorące miesiące na rynku fuzji i przejęć. Z niskich wycen na rynku i dostępu do taniego pieniądza zamierzają skorzystać inwestorzy branżowi i finansowi. Na celownik biorą małe i średnie spółki z sektora deweloperskiego, telekomunikacji i przemysłu.

Przeczytaj on-line

 

O planowaniu ciągłości działania w dużej i małej firmie

01-05-2014 / itWIZ

Przerwa w ciągłości działania systemów IT to zły sen, który spędza sen z powiek działom IT zarówno korporacji, jak i małych firm. Aby być przygotowanym na najgorszy scenariusz, nie wystarczy jednak zapobiegać. Ważne jest umiejętne wdrożenie i zarządzanie ciągłością działania. Ola Porębska, Dyrektor IT w FORDATA porusza tę tematykę w artykule, który ukazał się w majowym wydaniu miesięcznika itWIZ.

Pobierz artykuł

 

Pod naszym patronatem: Pierwszy Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego

15-03-2014 / wgospodarce.pl

W Warszawie odbył się pierwszy Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2014, zorganizowany przez Instytut Allerhanda. Aleksandra Eneje, będąc jednym z panelistów, jako ekspert w zakresie rozwiązań IT wspierających realizację transakcji fuzji i przejęć i restrukturyzacji, podzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie dobrych praktyk stosowanych przy sprzedaży przedsiębiorstw oraz przy procesach związanych z pozyskaniem kapitału (od banku, funduszu PE, inwestora).

Przeczytaj on-line

 

Nowe technologie wspierają projekty PPP

11-03-2014 /  wnp.pl

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) to formuła powszechna na Zachodzie i mniej popularna w Polsce. Skomplikowane przedsięwzięcia wymagają koordynacji działań kilku stron i zarządzania zadaniami oraz ryzykiem. W prowadzeniu takich projektów pomagają nowoczesne technologie.

Przeczytaj on line

 

Nowoczesne narzędzie informatyczne wsparciem fuzji i przejęć

06-04-2012 / wnp.pl

Każda transakcja, która wymaga od właścicieli spółki udostępnienia firmowej dokumentacji podmiotom zewnętrznym w procesie badania własnego spółki, jest sporym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Pomocą w tym może być nowoczesny system informatyczny.

Przeczytaj on-line

 

1500 firm z kasy na wsparcie innowacji

22-12-2011 / computerworld

Na półmetku wykorzystania środków z PO IG 8.1 i 8.2, Computerworld i PARP zorganizowały debatę, podczas której Ola Porębska, dyrektor IT w FORDATA, razem z Wiceministrem Gospodarki, Dariuszem Bogdan, Bożeną Lubińską Kasprzyk, Prezesem PARP, a także ekspertami rynku Venture Capital dyskutowali o efektywności programów wsparcia przedsiębiorców, innowacyjności w Polsce oraz o tym skąd młode firmy mogą pozyskać finansowanie na rozwój.

Pobierz artykuł

 

Rozchmurz się jesteś w Virtual Data Room, czyli cloud computing oczami Datapoint

06-06-2011 / wnp.pl

Wokół chmury obliczeniowej narosło wiele mitów. W sieci czy na specjalistycznych konferencjach możemy znaleźć przytłaczającą liczbę definicji cloud computingu, jednakże żadna z nich w jasny sposób nie określa czym jest przetwarzanie w chmurze. Szczepan Polberg, Manager IT w FORDATA postanowił rozwiać mglistą postać chmury.

Przeczytaj on-line

 

Trzy dziewczyny z Poznania kontra rekiny konsultingu

22-04-2011/ Gazeta Prawna

O początkach firmy, zdobywaniu pierwszych klientów, ale także o tym jak wygląda rynek VDR w Polsce i jak to jest konkurować z globalnymi firmami w walce o prestiżowe kontrakty, z założycielkami FORDATA – Martą Kotwis, Aleksandrą  Porębską i Aleksandrą Prusator rozmawia Luiza Zalewska.

Pobierz artykuł

 

Co trzy głowy to nie jedna

22-03-2010 / Gazeta Wyborcza

O tym jak ważny przy zakładaniu własnej firmy jest zgrany zespół, uzupełniający się kompetencjami, a także potrafiący się wzajemnie zmotywować, a także o znaczeniu programów promujących przedsiębiorczości wśród studentów, z założycielkami FORDATA rozmawia Justyna Rowińska.

Pobierz artykuł

 

Subiektywnie o Virtual Data Room Datapoint na portalu antyweb

16-03-2010 / antyweb.pl

Przeczytaj on-line

 

VDR Datapoint w procesie prywatyzacji PNI

08-02-2011 / inwestycje.pl

Datapoint zostało wybrane na dostawcę wirtualnego data room, którego celem jest uporządkowanie i usprawnienie procesu  prywatyzacji spółki Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z o.o., należącej do Grupy PKP SA.

Przeczytaj on-line

Files to download Raports

Raporty M&A Index 

Infografiki
}