Najwyższy standard bezpieczeństwa informacji zgodny z ISO 27 001

Powrót do biura prasowego 2 marca 2010 Produkty, Z życia firmy
Share Button

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w miniony czwartek zakończyliśmy z powodzeniem testy bezpieczeństwa aplikacji FORDATA( dawniej Datapoint) !

 

Testy zostały wykonane przez profesjonalną firmę specjalizującą się w audytach oraz zarządzaniu bezpieczeństwem informacji.Testy są jednym z etapów w drodze do otrzymania certyfikatu będącego potwierdzeniem
najwyższego standardu bezpieczeństwa informacji ISO 27 001.

Pozostałe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa które wdrażamy to szereg procedur, które obejmuje norma. W ich skład wchodzą między innymi:

•    polityka bezpieczeństwa informacji,
•    standardy konfiguracji stacji roboczych, bezpieczne zbywanie sprzętu,
•    procedura zarządzania aplikacjąFORDATA(dokumentacja techniczna systemu, zarządzanie incydentami bezpieczeństwa,  kopiami zapasowymi),
•    zarządzanie ciągłością działania,
•    proces sprzedaży i obsługi klienta.

Uzupełniają je plany awaryjne oraz plany redukowania ryzyka. Wraz z pozostałymi wdrożonymi już zabezpieczeniami oferujemy pewny, bezpieczny i kompleksowy system zabezpieczenia danych otrzymanych od naszych klientów. Żeby dowiedzieć się więcej o stosowanych obecnie zabezpieczeniach aplikacji Fordata zapraszamy na naszą stronę do zakładki Bezpieczeństwo.

ISO 27 001 ISO/IEC 27001 to jedyna poddawana audytom norma międzynarodowa, która określa wymogi dotyczące systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Norma ta została opracowana w celu zapewnienia wyboru adekwatnych i proporcjonalnych środków bezpieczeństwa. Pomaga to w ochronie zasobów informacji i daje pewność wszystkim zainteresowanym stronom. Norma jest oparta na procesowej metodzie ustanawiania, wdrażania, obsługiwania, monitorowania, badania, utrzymywania i usprawniania systemów ISMS.

Systemów bazujących na normie ISO 27001:2005 jest w Polsce mniej niż 100. Funkcjonują one w przedsiębiorstwach z branży IT, bankach, a także filiach międzynarodowych koncernów.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami dotyczącymi normy, zapraszamy na stronę BSI Management Systems Polska Sp. z o. o.

 

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial