Przedstawiamy nową wersję 5.0 systemu FORDATA

Możecie już korzystać z nowej – jeszcze szybszej i wygodniejszej – wersji naszego Virtual Data Roomu. Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce system VDR 5.0, zawierający nowoczesne rozwiązania i ulepszenia wprowadzone przez nasz Zespół IT po to, by jeszcze bardziej przyspieszyć i usprawnić Waszą pracę. Co znajdziecie w najnowszej odsłonie systemu? O odpowiedź poprosiliśmy Aleksandrę Prusator.
O tym, że rozwijając system, stawiamy na szybkość działania (bardzo szeroko rozumianą, bo chodzi zarówno o technologię, intuicyjność obsługi, jak i jakość wsparcia klienta), pisaliśmy w artykule Nasz cel: najszybszy Virtual Data Room w branży. Ta idea mocno przyświecała nam również teraz – do Waszej dyspozycji oddajemy najbardziej wydajny system w historii FORDATA, co jest dla nas ogromną satysfakcją!

Czego użytkownicy mogą się spodziewać po uruchomieniu nowej wersji systemu?

Aleksandra Prusator: Nowa wersja całkowicie zastępuje wersję 4.0, która nie będzie już dłużej dostępna. Największą, przełomową zmianą jest wprowadzenie przez nasz zespół IT nowoczesnego standardu SPA, czyli single page application, który znacznie wpływa na poprawę szybkości zapisywania zmian w systemie i przeładowywania poszczególnych widoków, cechując się przy tym wysoką responsywnością. Jest teraz lżej i efektywniej, także od strony procesowej, o czym również chciałabym wspomnieć.
SPA nie wymaga wczytywania nowej strony za każdym razem, gdy użytkownik przechodzi do innej zakładki. Wszystkie widoki ładowane są w jednym oknie, dzięki czemu lepiej wykorzystywana jest pamięć podręczna oraz zasoby internetowe. Znacząco wpływa to na ogólną szybkość działania systemu. Zmiany te są owocem znacznego rozszerzenia naszego zespołu IT w 2020 roku. Możemy teraz robić znacznie więcej i na pewno nie spoczniemy na laurach po wypuszczeniu najnowszej iteracji 5.0.
Ważne zmiany zaszły także w samym interfejsie użytkownika. Poprawiliśmy ułożenie niektórych przycisków, zamieściliśmy nowe komunikaty walidacyjne, poprawiliśmy wygląd filtrów i wprowadziliśmy zmiany w strukturze tabel, tak aby dostęp do części funkcji był wygodniejszy, zawartość tabeli lepiej widoczna, a operacje wykonywane przez użytkowników przebiegały sprawniej.
Skróciliśmy również ścieżki dotarcia do niektórych funkcji, tak aby znajdowały się pod ręką. Zmiany te nie są rewolucyjne na pierwszy rzut oka, jednak mają one naprawde duże znaczenie w codziennej pracy z systemem. Więcej o nowych usprawnieniach piszemy na stronie produktu.
laptop vdr

A co ze wspomnianą efektywnością procesową?

Zmiany w systemie FORDATA zawsze idą za potrzebami użytkowników. Szybkość i wygoda prowadzenia procesów w VDR ma znaczenie dla klientów, ponieważ przekłada się ona na oszczędność czasu i kosztów postępowań. Od naszych klientów wiemy, że na przykład mamy teraz bardzo intensywny okres w branży M&A. System VDR musi być maksymalnie wydajny, żeby móc komfortowo obsłużyć wiele stron – niezależnie od liczby projektów, użytkowników i ilości dokumentacji.
Efektem tych potrzeb jest właśnie nowa wersja 5.0, która oznacza mniej czasu poświęconego na obsługę Data Roomu i więcej czasu na merytorykę oraz sprawniej domknięte transakcje. W tym momencie możemy mówić niejako o przełomie technologicznym w FORDATA, ponieważ z SPA wcześniej nie korzystaliśmy. Wierzę, że ta zmiana znacznie poprawi komfort pracy wszystkich użytkowników i jej efektywność.
Jak jeszcze zmieni się praca w systemie?
Użytkownicy, którzy wcześniej pracowali na wersji 4.0 nie będą musieli poświęcać czasu na naukę nowej wersji, bo zmiany z punktu widzenia UX są tak wdrożone, by w żaden sposób nie wpłynęły na komfort ich pracy. Wprowadziliśmy szereg usprawnień, takich jak na przykład możliwość zamrożenia ostatniej kolumny w tabelach, tak by był możliwy jej podgląd w trakcie przewijania poziomego, czy też możliwość ukrywania poszczególnych kolumn, i wiele innych.
Jednak nie powodują one wrażenia pracy w zupełnie nowej aplikacji. Nasi użytkownicy odnajdą się bez problemu w ulepszonym środowisku 5.0, choć prawdopodobnie rozpoznają, co nowego zostało wprowadzone. Idąc dalej, jest to na przykład także odmieniony formularz dodawania użytkowników i wysyłania zaproszeń z tego samego widoku czy sposób wybierania adresatów wiadomości w Q&A – nowości bardzo intuicyjne i bardzo przydatne.
VDR 5.0 to wciąż ten sam, przyjazny system, tyle że dużo wygodniejszy i szybszy. Serdecznie zapraszam do kontaktu z Działem Obsługi Klienta, który chętnie pokaże, jakie zmiany zostały wprowadzone.
Życzymy przyjemnej i owocnej pracy w systemie FORDATA VDR 5.0
vdr 5.0

Jeszcze szybszy. Jeszcze efektywniejszy.

Wypróbuj nowy system FORDATA VDR 5.0

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn
Może Cię też zainteresować