Nowe funkcje w systemie Virtual Data Room

W ostatnich tygodniach wdrożyliśmy kilka nowych funkcjonalności w systemie Virtual Data Room. Dzięki nim przeglądanie struktury dokumentów stało się jeszcze wygodniejsze, a dostęp do plików zapisanych na komputerze – scentralizowany. Oto, co przygotowali dla Was nasi deweloperzy.
Alfabetyczne sortowanie indeksu dokumentów
Na ekranie drzewka dokumentów, obok przycisków “Dodaj dokumenty” oraz “Eksportuj”, pojawił się suwak “Sortuj alfabetycznie”. Jego aktywacja spowoduje automatyczną segregację alfabetyczną załadowanych dokumentów, jak i każdego kolejnego pliku ładowanego do Data Roomu w ramach tej struktury.
Posortowane zostaną najpierw foldery główne, następnie podfoldery, a wewnątrz podfolderów – poszczególne dokumenty (podobnie jak w narzędziu sortowania w systemie Windows). Funkcja ta znacznie ułatwi pracę na dokumentach osobom, które cenią sobie alfabetyczną przejrzystość struktury folderów.
Potrzebę sortowania alfabetycznego zgłosił jeden z naszych Klientów. Cieszymy się, że mogliśmy ją zrealizować!

Eksportowanie struktury dokumentów do formatu .html na Windows i MacOS

Teraz użytkownicy desktopowi mogą zapisać strukturę udostępnionych im dokumentów do pliku HTML i przeglądać w mgnieniu oka przez przeglądarkę poza systemem VDR.
Użytkownicy, którzy zapisali dokumenty udostępnione w VDR na dysku twardym, mogą ponadto uzyskać do nich bezpośredni dostęp, klikając na dany dokument w strukturze. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie zapisane dokumenty znajdowały się w jednym folderze – domyślnie na pulpicie.
Funkcja ta znacznie ułatwia nawigację w przypadku rozbudowanych struktur. Użytkownik nie będzie już musiał wyszukiwać dokumentów zapisanych na dysku czy zapamiętywać nowego układu folderów. Przeglądanie drzewka i otwieranie dokumentów online oraz offline w praktyce nie będzie się niczym różnić.
To dla nas wielka satysfakcja, że nasz model działania daje możliwość lepszego dostosowywania usługi do potrzeb Klientów nie tylko pod względem ofertowym, ale również ściśle technologicznym, co stanowi dużą przewagę względem rozwiązań korporacyjnych.
Praca z zapisanymi dokumentami offline taka sama jak online? Teraz to możliwe!

Zmiany w Uploaderze na MACu

Oprócz nowości wprowadziliśmy szereg usprawnień dla użytkowników systemu MacOS. Praca w VDR będzie teraz jeszcze płynniejsza na Macu dzięki funkcjonalnościom takim jak:
Mamy nadzieję, że nowe funkcjonalności realnie wpłyną na komfort Waszej pracy z dokumentami w systemie FORDATA. Spodziewajcie się kolejnych porcji nowości prosto z pracowni deweloperów!

Sprawdź FORDATA Viewer na Androida

Uzyskaj wygodny dostęp do dokumentacji w Twoim telefonie

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com

Może Cię też zainteresować