Nowe projekty wartości ponad 1,5 mld zł

Powrót do biura prasowego 22 listopada 2009 Z życia firmy, Case study
Share Button

Z przyjemnością informujemy, iż pomyślnie zakończyliśmy trzy kolejne projekty, tym razem dla branży kolejowej i budowlanej. W oczekiwaniu na referencje, poniżej przedstawiamy charakterystyki projektów.

 

preIPO Due Diligence M&A – Due Diligence

 

PKP Cargo S.A. podjęło współpracę z firmą FORDATA Sp. z o.o. w związku z przygotowaniem prospektu emisyjnego dotyczącego pierwszej publicznej oferty akcji Spółki. Oferta objęła 21.669.007 akcji, przy cenie sprzedaży 68 zł za akcje, co dało wartość emisji na poziomie około 1 475,6 mln zł. Oferującym był Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, a rolę koordynatorów oraz współzarządzających księgą popytu pełniły: Dom Maklerski  PKO Banku Polskiego, Goldman Sachs oraz Morgan Stanley.
Data Room został wykorzystany w fazie preIPO Due Diligence, w celu bezpiecznego udostępnienia dokumentów źródłowych Spółki doradcom prawnym i finansowym.

INVADO Sp. z o.o. współpracował z firmą FORDATA Sp. z o.o. podczas organizacji i udostępnienia wirtualnego repozytorium dokumentów w procesie zmierzającym do sprzedaży pakietu 100% udziałów Spółki. Proces zakończył się podpisaniem umowy inwestycyjnej z Looser Holding AG z siedzibą w Arbon (Szwajcaria), w efekcie której INVADO stało się członkiem grupy Looser. Doradcą w procesie była kancelariaSołtysiński, Kawecki, Szlęzak.

Grupa PKP CARGO Logistics jest liderem kolejowych przewozów towarowych w Polsce (wg danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) i drugim największym operatorem w Unii Europejskiej.

INVADO Sp z. o.o. to jeden z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej oraz listew przypodłogowych i wykończeniowych z MDF i klejonki sosnowej w Polsce oraz wiodący dostawca komponentów dla przemysłu meblarskiego. Swoją pozycję rynkową buduje w oparciu o dwudziestoletnie doświadczenie oraz nieustanne inwestycje w technologię, ludzi i doskonalenie jakości.

Żeby poznać szczegóły, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu lub do zapisania się na 30dniową wersję testową systemu.

TELEFON
+48 508 259 349

EMAIL
biuro@fordata.pl

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial