O nas

FORDATA (dawniej Datapoint) to synonim bezpiecznego zarządzania poufnymi informacjami, w zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Jesteśmy pionierem na polskim rynku kapitałowym. W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomagamy naszym klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych. Wspieramy największe transakcje M&A, IPO, restrukturyzacje, prywatyzacje, czy procesy związane z pozyskiwaniem finansowania, w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Nasze systemy podniosły bezpieczeństwo i efektywność ponad 220 transakcji różnego typu, o łącznej wartości ponad 32 mld złotych. Korzystało z nich kilkadziesiąt tysięcy osób z kilkuset niezależnych firm z całego świata. Współpracujemy z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC.

Dlaczego się zmieniamy?

Począwszy od roku 2009, stale się rozwijamy. Nieustannie pracujemy nad identyfikacją nowych typów transakcji, w których realizacji możemy pomóc naszym klientom, wykorzystując technologię Virtual Data Room. Zaczynaliśmy od Fuzji i Przejęć, przez 6 lat działalności udało nam się zmienić oblicze tej branży w Polsce, przyczyniając się do tego, że VDR stał się standardem branżowym i dobrą praktyką rynkową. Zrealizowaliśmy tym samym misję firmy sformułowaną na etapie zakładania start-upu. Teraz z marką FORDATA, wykorzystując nasze systemy informatyczne i zdobyte doświadczenia, chcemy upowszechniać dobre praktyki realizacji transakcji w innych segmentach rynku. FORDATA daje nam większe możliwości aby zrealizować ten cel oraz trwale budować naszą pozycję w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Po wykupie managerskim dokonanym w ubiegłym roku przez kluczowych managerów i założycieli Spółki, rebranding jest kolejnym krokiem milowym na drodze jej rozwoju. [Więcej]

Co nas wyróżnia?

Wierzymy, że sukces biznesu leży w trwałych relacjach biznesowych, otwarciu na dialog oraz specjalizacji. Dlatego też wyróżnia nas:

Ponadprzeciętna elastyczność i skupienie na potrzebach klienta

Procesy, w których uczestniczymy charakteryzują się wysokim stopniem kompleksowości, mnogością zaangażowanych podmiotów oraz dużą presją czasu. Dlatego stawiamy na bliski kontakt z klientami i proaktywne monitorowanie przebiegu projektu tak, aby wyeliminować wszelkie nieprawidłowości oraz zapewnić błyskawiczne czasy reakcji. Jesteśmy elastyczni w stosunku do potrzeb naszych klientów, gdyż wiemy, że od ich szybkiego zaadresowania bardzo często zależy sukces całej transakcji.

Branżowe know-how

Powstaliśmy po to, aby wspierać Państwa w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych. Zaczynaliśmy od Fuzji i przejęć, teraz z marką FORDATA wchodzimy w dużo szerszy wachlarz procesów, które rozumiemy i wspieramy. Jest to efekt wsłuchiwania się w potrzeby naszych klientów oraz rozwoju zgodnie z nimi.

Ekspertyza lokalna (Europa Centralna i Wschodnia, Polska)

Jesteśmy pierwszą firmą, która zaczęła świadczyć usługi w oparciu o technologię Virtual Data Room w Polsce. Jesteśmy dumni z tego, że przez ostatnie kilka lat przyczyniliśmy się do budowy standardów tej branży w naszym regionie. Jako jedyna firma w branży skupiamy się na realizacji transakcji z regionu CEE, gdyż wierzymy, że bliskość kulturowa oraz znajomość lokalnego rynku są ważnymi elementami, wpływającymi na sukces transakcji.

Co wyróżnia nasze systemy i usługi?

• Bezpieczeństwo danych na poziomie serwisów bankowych
• Specjalistyczne funkcje dedykowane do obsługi procesów transakcyjnych
• Profesjonalne wsparcie procesu 24 na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku
• Specjalistyczne doradztwo

Co łączy procesy, które wspieramy?

• Poufność udostępnianych informacji i/lub procesu
• Kompleksowość transakcji
• Mnogość zaangażowanych podmiotów

© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial