Pomyślna recertyfikacja w zakresie ISO 27 001

Powrót do biura prasowego 22 maja 2013 Z życia firmy
Share Button

Z dumą informujemy, że w kwietniu br. z sukcesem przeszliśmy audyt recertyfikujący w zakresie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) w firmie.

Zgodnie z najlepszymi praktykami, audyty recertyfikujące są przeprowadzane regularnie co roku, aby zagwarantować, że firmy posiadające certyfikaty utrzymują zadeklarowane standardy oraz stale ulepszają swoje wewnętrzne systemy zarządzania.

W FORDATA (dawniej Datapoint) audyt obejmował kluczowe obszary związane z zapewnieniem należytego zabezpieczenia informacji tj. aspekty prawne, techniczne, organizacyjne jak i również procedury związane z zapewnieniem ciągłości działania. Jego efektem było otrzymanie po raz kolejny Certyfikatu PN-ISO/IEC 27001:2005.

Audyt został przeprowadzony przez czołową niezależną Jednostkę Certyfikującą, prowadzącą audity i certyfikację z zakresu Systemów Zarządzania – firmę BSI Group. Posiadanie przez FORDATA Certyfikatu to wyraz szczególnej troski firmy o bezpieczeństwo danych Klientów i gwarancja pełnej ochrony ich prywatności.

PN-ISO/IEC 27001:2005 to międzynarodowa norma standaryzująca systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji w przedsiębiorstwie. Obejmuje ona zbiór procedur, w obszarach takich jak:

1. Polityka bezpieczeństwa
2. Organizacja bezpieczeństwa informacji
3. Zarządzanie aktywami
4. Bezpieczeństwo zasobów ludzkich
5. Bezpieczeństwo fizyczne i środowiskowe
6. Zarządzanie systemami i sieciami
7. Kontrola dostępu
8. Zarządzanie ciągłością działania
9. Pozyskiwanie, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych
10. Zarządzanie incydentami związanymi z bezpieczeństwem informacji
11. Zgodność z wymaganiami prawnymi i własnymi standardami.

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial