Wykorzystaj światowe standardy organizacji Due Diligence.

FORDATA Virtual Data Room

To autorska aplikacja internetowa, która służy do zarządzania poufnymi dokumentami i komunikacją podczas złożonych i poufnych procesów transakcyjnych.

Wspiera realizację m.in. takich transakcji jak fuzje i przejęcia, debiuty giełdowe, restrukturyzacje, procesy związane z pozyskiwaniem finansowania, czy prywatyzacje.

Umożliwia realizację transakcji w formie elektronicznej, skracając jej czas, podnosząc efektywność oraz gwarantując pełną kontrolę i bezpieczeństwo przekazywanych informacji oraz poufność zaangażowanym stronom. Oferowana jest w formie usługi, udostępnianej na określony czas, wraz z profesjonalnym doradztwem w zakresie właściwej organizacji procesu.

Przejmij kontrolę nad transakcją
Bezpieczne udostępnianie dokumentówZespół zarządzający transakcją

  • Spółka

  • Doradca

Zespoły spoza organizacji, uczestniczące w transakcji

  • Inwestor 1

  • Inwestor 2

  • Bank kredytujący

  • Doradca prawny

  • Doradca finansowy

  • Inni

Kontrolowana komunikacja dzięki forum Q&A | Bieżące raporty aktywnościBezpieczeństwo | Kontrola | Efektywność

Kluczowe funkcje

Proste zarządzanie dokumentami

Ładowanie dokumentów poprzez proste przeciągnięcie (drag&drop), nadawanie uprawnień do plików od razu na etapie ładowania, możliwość ładowania lub ściągania całych folderów (tzw. Bulk Upload/Download), czy automatyczne numerowanie plików to tylko nieliczne funkcje pozwalające na szybkie i sprawne zarządzanie dokumentami.

Ochrona plików

Nasze systemy umożliwiają ładowanie plików w dowolnych formatach (Office, pdf, jpg, inne). Ochrona w postaci szyfrowania plików, znaków wodnych, czy możliwości blokowania wybranych uprawnień (zapisywanie plików na dysku, drukowanie, robienie zdjęcia ekranu) możliwa jest dla plików w formacie .PDF. Nasz Data Room umożliwia także zabezpieczenie przed modyfikacją plików w formacie Excel.

Przyjemna praca z dokumentami

Zaczynając od możliwości otrzymywania indywidualnych powiadomień o nowych plikach, poprzez dostęp z dwóch przejrzystych widoków – Struktury dokumentów (stworzonej na wzór widoku folderów Windows) i Listy Dokumentów, po możliwość oznaczania plików jako „Ulubione”, indywidualne filtry, notatki prywatne, czy narzędzie do grupowych dyskusji nad konkretnymi dokumentami lub folderami.

Zaawansowane opcje wyszukiwania

Oparte są na autorskim algorytmie, który umożliwia nie tylko wyszukiwanie konkretnych dokumentów po nazwach, co wyszukiwanie wyrażeń kluczowych wewnątrz dokumentów, bez konieczności ich otwierania. Mechanizm uwzględnia polskie znaki.

Elastyczne zarządzanie uprawnieniami i dostępem dla użytkowników

Sprowadza się do zarządzania uprawnieniami użytkowników, zarówno do funkcji systemu, jak i uprawnieniami do plików. Dzięki temu, że nasz system nie posiada predefiniowanych ról, administrator ma pełną elastyczność w tym zakresie. Kontrola dostępu to też możliwość blokowania dostępu wybranym użytkownikom, lub całym grupom na określony czas, w zależności od fazy i potrzeb procesu.

Zaawansowane raporty aktywności

Raporty to bardzo ważne źródło wiedzy dla administratora. Pozwalają na bieżąco śledzić postęp transakcji, kontrolować pracę, ale przede wszystkim odkryć prawdziwe intencje potencjalnych partnerów. To wszystko dzięki możliwości monitorowania tego kto ogląda jakie dokumenty i jak długo, jakie są najpopularniejsze/najmniej popularne dokumenty czy obszary tematyczne, czy możliwości porównywania aktywności poszczególnych partnerów.


Co wyróżnia nasz system VDR pośród innych?

Możliwość zabezpieczenia przed modyfikacja plików Excel

System FORDATA VDR jest jednym z nielicznych na rynku, który posiada takie możliwości. Od teraz możecie Państwo udostępniać pliki Excel w oryginalnym formacie z gwarancją, że nie zostaną one zmienione, a treść skopiowana. Oczywiście, jak w każdym innym systemie typu VDR pliki .pdf są standardowo zabezpieczone przed modyfikacją, możliwością zapisania na dysku czy drukowania. Ponadto posiadają znaki wodne.

Dowolnie konfigurowalny moduł Q&A

Q&A to moduł, który ma na celu podnieść efektywność komunikacji pomiędzy stronami transakcji. Pozwala w wygodny sposób zarządzać pytaniami od Inwestorów i gwarantuje poufność dyskusji.  W FORDATA, jako jedni z nielicznych, posiadamy kilka możliwości konfiguracji tego modułu tak, aby w najlepszym stopniu dopasować go do wymagań konkretnego procesu transakcyjnego.

Zarządzanie tylko wybraną częścią struktury dokumentów

Funkcja ta ma na celu zwiększenie efektywności transakcji, w których ma miejsce dwustronna wymiana plików pomiędzy organizacjami lub dokumenty są rozproszone w różnych lokalizacjach, a osoby, które ładują pliki nie należą do zespołu decyzyjnego (np. Integracja potransakcyjna, dwustronne Due Diligence, realizacja wspólnego projektu). Daje możliwość ograniczenia uprawnień wybranych osób tak, aby mogły one zarządzać dokumentami tylko w ramach wybranych folderów.

Prosty interfejs

Nasze systemy posiadają tylko i wyłącznie taki zestaw funkcji, który potrzebny jest do zarządzania złożonymi procesami transakcyjnymi. Brak konieczności zastanawiania się czy dana funkcja jest potrzebna oraz prostota znalezienia określonych narzędzi pozwala zaoszczędzić cenny dla tego typu projektów czas. Intuicyjność to także brak predefiniowanych ról, a tym samym możliwość dowolnego konfigurowania systemu.

Zaufali nam
Z naszych usług korzystają liderzy branż w Polsce i za granicą oraz większość działających w Polsce firm corporate finance, banków, butików inwestycyjnych,
kancelarii prawnych oraz funduszy Private Equity/Venture Capital. Wspieramy naszych klientów w realizacji procesów transakcyjnych, takich jak fuzje i przejęcia, restrukturyzacje, debiuty giełdowe, czy procesy związane z pozyskiwaniem finansowania (emisje obligacji, kredyty konsorcjalne itp.) oraz w realizacji projektów, które wymagają bezpiecznego i kontrolowanewgo udostępnienia poufnych dokumentów partnerom zewnętrznym.
500 +
zrealizowanych
transakcji
34 mld zł +
wartość zrealizowanych
transakcji
50 000 +
użytkowników
z całego świata
13 spółek
z WIG20
zaufało nam do tej pory
Co mówią nasi klienci
Zobacz dlaczego setki firm wybierają FORDATA do realizacji ich poufnych projektów.

Aplikacja FORDATA Virtual Data Room pozwoliła na przeprowadzenie Due Diligence w formie elektronicznej, w sposób profesjonalny i zgodny z międzynarodowymi standardami branżowymi. Wykorzystanie systemu usprawniło w naszej opinii realizację transakcji, poprzez podniesienie poziomu efektowności oraz skrócenie czasu trwania procesu.
Marcin Jaszczuk Investment Director
VDR został wykorzystany w trakcie przygotowania prospektu emisyjnego na potrzeby przeprowadzenia podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji nowych akcji z prawem poboru, wartość brutto emisji wyniosła 995,5 mln złotych. Aplikacja umożliwiła zgromadzenie i dystrybucję poufnej dokumentacji pomiędzy Grupą LOTOS, a doradcami, jednocześnie gwarantując pełną kontrolę nad zamieszczonymi danymi.
Paweł Bujnowski Szef Biura Relacji Inwestorskich
Wybór narzędzia FORDATA VDR związany był z procesem sprzedaży nieruchomości, który wymagał współpracy wielu stron. W naszej ocenie jedną z kluczowych wartości systemu FORDATA VDR jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia technicznego oraz obsługi klienta. Zespół FORDATA wykazał się bezkonkurencyjnym zaangażowaniem i służył nam swoją pomocą w każdej chwili.
Katarzyna Bączyńska Proxy
Co nas wyróżnia?
Elastyczność
Jesteśmy ponadprzeciętnie elastyczni i skupieni na potrzebach naszych klientów. Tego wymagają procesy w których uczestniczymy charakteryzujące się wysokim stopniem kompleksowości, mnogością zaangażowanych podmiotów oraz dużą presją czasu. My to rozumiemy, dlatego za cel stawiamy błyskawiczne czasy reakcji, proaktywny kontakt i elastyczność.
Ekspertyza lokalna (CEE, Polska)
Jako jedyna firma w branży skupiamy się na realizacji transakcji z regionu CEE, gdyż wierzymy, że bliskość kulturowa oraz znajomość lokalnego rynku są ważnymi elementami, wpływającymi na sukces transakcji.
Branżowe know-how (transakcje kapitałowe, fuzje i przejęcia)
Nasz Zespół to eksperci w swojej dziedzinie, którzy znają indywidualne wymagania każdego procesu transakcyjnego i zarządzają nim zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi.
Bezpieczeństwo jak w bankowości elektronicznej
Wiemy, że bezpieczeństwo dokumentów udostępnianych przez Państwa jest kluczowe. Dlatego mechanizmy bezpieczeństwa w systemach FORDATA są tożsame
z zabezpieczeniami stosowanymi przez serwisy bankowe.
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 533 354 054
lub wyślij zapytanie biuro@fordata.pl

Pozostałe produkty
FORDATA Virtual Data Room PRO
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl   
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.