PwC, Fidea i Kancelaria GIDE współpracują z FORDATA

7 stycznia 2015 Z życia firmy

W ostatnich miesiącach, w związku z realizacją projektów z zakresu fuzji i przejęć, a także pozyskania znaczących kwot finansowania od konsorcjum banków, podjęliśmy współpracę z prestiżowymi firmami doradczymi, PwC Polska, FIDEA Corporate Finance oraz międzynarodową kancelarią prawną Gide Loyrette Nouel.

Kancelaria Gide Loyrette Nouel (Tokarczuk, Jędrzejczyk i Wspólnicy – Kancelaria Prawna GLN Sp. k.) najczęściej rekomendowana międzynarodowa kancelaria prawna w Polsce, podjęła współpracę z FORDATA Sp. z o.o. w związku z realizacją transakcji M&A na rzecz swojego klienta. Zdaniem Kancelarii „FORDATA VDR pozwoliło przeprowadzić Due Diligence w formie elektronicznej, w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami branżowymi. Wykorzystanie systemu usprawniło w naszej opinii realizację transakcji i prowadzenie dalszych negocjacji z inwestorami.”

Z PwC, wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze, mieliśmy przyjemność współpracować podczas niezwykle wymagającego procesu pozyskania finansowania dla naszego wspólnego klienta. Jak podkreślają przedstawiciele PwC „Wielkość transakcji, jej napięty harmonogram, a także liczba jej uczestników wymagała wymiany dużej ilości poufnych informacji pomiędzy Klientem a instytucjami finansującymi oraz zaangażowanymi w proces doradcami. Z powyższych powodów, a także w celu ograniczenia niedogodności i ryzyk wiążących się z wysyłką dużej liczby chronionych materiałów za pośrednictwem poczty elektronicznej, zarekomendowaliśmy Klientowi użycie systemu typu Virtual Data Room.”

Z FIDEA, która specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, współpracowaliśmy podczas realizacji transakcji na rynku M&A.