Raport Fuzje i Przejęcia w Polsce

1 kwartał 2019

  • 46

    łączna liczba transakcji

  • 5 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

  • 50 %

    popularność Virtual Data Room

Najnowsze dane z rynku fuzji i przejęć
Zgodnie z naszym przewidywaniem, rynek M&A w Polsce w 1 kwartale 2019 roku rozwijał się nadal stabilnie, choć nastąpiło lekkie spowolnienie. Wolumen transakcji zmalał - odnotowaliśmy w sumie 46 transakcji (spadek o 26% w stosunku do 4Q 2018 i o 8% w porównaniu do 1Q 2018). Wartości transakcji były mniejsze, aniżeli te w końcówce roku – wśród tych z ujawnioną wartością dominowały deale małe i średnie.
Alicja Kukla-Kowalska
Popularność Virtual Data Room na polskim rynku M&A rośnie w zawrotnym tempie

Z ogólnodostępnych danych wynika, ze w 1Q2019 aż 50 % transakcji zostało zorganizowanych z użyciem technologii Virtual Data Room (w analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano 46% transakcji), co jest największym jak dotąd odnotowanym przez nas wynikiem. Cieszy nas, że popularność Virtual Data Room na polskim rynku fuzji i przejęć rośnie, a VDR jest dziś synonimem profesjonalnego podejścia do realizacji transakcji. POZNAJ KORZYŚCI WYKORZYSTANIA VDR

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Alicja Kukla-Kowalska ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
O autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.

Chcesz skorzystać z wiedzy naszych ekspertów lub podzielić się swoją ekspertyzą z nami?

Jesteśmy dla Ciebie!