Real Connect 2018 – relacja z wydarzenia z branży real estate

W dniach 23 – 24 maja 2018 roku w warszawskim Centrum Expo XXI miała miejsce druga w Polsce i jedyna odbywająca się w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa najbardziej dynamicznych firm i instytucji z obszaru nieruchomości komercyjnych – REAL CONNECT 2018.

W imprezie wzięło udział gros wystawców i odwiedzających z całej Europy oraz liczne grono profesjonalistów z kraju i zagranicy. Główną częścią dwudniowego wydarzenia były targi rynku nieruchomości i inwestycji w regionie, które objęły rynek gruntów, nieruchomości handlowych, biurowych, magazynowych, logistycznych, sportowych oraz nieruchomości apartamentowych. Tematyka wydarzenia uwzględniła także finansowanie, budowę i rozbudowę obiektów, zarządzanie, marketing oraz transakcje na rynku nieruchomości. Równolegle z targami odbyła się REAL CONNECT CONFERENCE 2018.

Nie mogło nas zabraknąć na tegorocznej edycji wydarzenia REAL CONNECT. Dorota Wójtowicz – Business Development Specialist w FORDATA VDR podzieliła się z nami refleksjami nt. potencjału terenów inwestycyjnych oraz planów rozwojowych dotyczących nieruchomości komercyjnych.

Szczególnie interesujący okazał się panel pt: „Inwestowanie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej„.

Polska to dziś dobre miejsce do inwestowania, ze względu na stabilność inwestycji.  Ale tracimy niezależność polityczną i to zaczyna odstraszać inwestorów! Rozpoczyna się okres, kiedy dla znakomitej większości funduszy nieruchomościowych kończy się czas trwania inwestycji. Węgry i Czechy są też na celownikach inwestorów i przewiduje się tam coraz więcej akwizycji. W Polsce inwestorzy mają na celowniku 5 kluczowych miast: Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Kraków oraz Katowice. Poznań nie znalazł się na liście atrakcyjnych miast 'pod inwestycję’ z uwagi na brak gwarancji opłacalności inwestycji (wspomniano tutaj o projekcie Posnania, który choć nie znalazł się w projektach długoletnich, został zrealizowany) oraz zbyt powolny rozwój infrastruktury (wieloletnia przebudowa Ronda Kaponiera oraz projekt Nowy Święty Marcin).

Organizatorem targów była spółka 4Value działająca w grupie Property Media Group. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie organizatora www.realconnect.pl.

O trendach na rynku nieruchomości komercyjnych w roku ubiegłym pisaliśmy więcej TUTAJ.

Zdjęcia: Archiwum FORDATA

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dorota Wójtowicz
Business Development Specialist
Spodobało Ci się?
Udostępnij!
Najczęściej czytane
Obserwuj nas