Chroń własność intelektualną podczas procesu produkcji leku, sprzedaży lub udzielania licencji, zlecania badań klinicznych, audytu, czy współpracy z zewnętrznymi partnerami (licencjobiorcy, inwestorzy itp.)

Life science/Badania kliniczne

Produkcja nowych leków czy procesy badań klinicznych niosą konieczność przekazywania przez firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne poufnych informacji do zewnętrznych podmiotów (licencjobiorcy, inwestorzy, audytorzy, prawnicy, urzędy regulacyjne). Jednocześnie, aby zachować konkurencyjność na dynamicznie rozwijającym się rynku farmaceutycznym, firmy te powinny zachować szczególną ostrożność, aby chronić swoją własność intelektualną.

Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań IT

Data Room FORDATA to system informatyczny dostępny przez przeglądarkę, pozwalający w bezpieczny i kontrolowany sposób udostępniać poufne dokumenty zewnętrznym podmiotom, m.in. licencjobiorcom, inwestorom, audytorom, prawnikom, czy regulatorom rynku w Polsce i na świecie. Data Room jest światowym standardem organizacji złożonych i poufnych transakcji, stąd gwarantuje absolutne bezpieczeństwo informacji, kontrolę procesu i jego uczestników oraz zgodność z polskim prawem i wymogami GIODO w zakresie ochrony danych osobowych.

Jak to działa?

 • Dokumenty są skatalogowane i dostępne przez Internet 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na ziemi
 • Dostęp do dokumentów jest zróżnicowany i przyznany tylko autoryzowanym osobom
 • Dokumenty są zabezpieczone przed modyfikacją, zapisem na dysku, drukiem, czy dalszą dystrybucją, posiadają znaki wodne
 • Zaawansowane raporty pozwalają precyzyjnie śledzić aktywność użytkowników

Jakie są efekty?

 • Proces produkcji nowego leku lub audytu (ze strony licencjobiorcy, inwestora, regulatora) jest uporządkowany i efektywnie zarządzany
 • Bezpieczeństwo jest zapewnione na poziomie stosowanym przez serwisy bankowe (szyfrowanie komunikacji, autoryzacja dostępu, znaki wodne na dokumentach, certyfika ISO 27 001)
 • Ryzyko związane z udostępnieniem poufnych dokumentów podmiotom zewnętrznym jest zminimalizowane
 • Skupienie klienta skierowane jest na merytorykę procesu, kiedy FORDATA zajmuje się organizacją Data Room oraz wsparciem technicznym dla użytkowników

FORDATA Virtual Data Room wspomaga:

Wymianę wrażliwych informacji z licencjobiorcami, inwestorami, audytorami lub regulatorami w procesach:

 • produkcji nowego leku
 • sprzedaży lub udzielania licencji na sprzedaż leków na innych rynkach
 • rejestracji leku na innych rynkach
 • badań klinicznych

Audyty dokonywane przez organizację zewnętrzną
Sprzedaż wydzielonej części przedsiębiorstwa (lek i prawa do leku, pozwolenia, patent)
Sprzedaż przedsiębiorstwa
Due diligence

Wybrane projekty:

Polfarmex SA

Od 27 lat uznany producent wyrobów farmaceutycznych, specjalizujący się w produkcji leków generycznych na receptę.
Typ transakcji: Audyt farmaceutyczny
Rok: 2016

Polska firma farmaceutyczna

Typ transakcji: Sprzedaż portfela produktowego
Rok: 2016

Polskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne

Typ transakcji: Rejestracja leków na rynku zagranicznym
Rok: 2016

Zaufali nam
Z naszych usług korzystają liderzy branż w Polsce i za granicą oraz większość działających w Polsce firm corporate finance, banków, butików inwestycyjnych,
kancelarii prawnych oraz funduszy Private Equity/Venture Capital. Wspieramy naszych klientów w realizacji procesów transakcyjnych, takich jak fuzje i przejęcia, restrukturyzacje, debiuty giełdowe, czy procesy związane z pozyskiwaniem finansowania (emisje obligacji, kredyty konsorcjalne itp.) oraz w realizacji projektów, które wymagają bezpiecznego i kontrolowanewgo udostępnienia poufnych dokumentów partnerom zewnętrznym.
Co mówią nasi klienci
Zobacz dlaczego firm z branży farmaceutycznej wybierają FORDATA do realizacji ich poufnych projektów.
Według nas jednym z ważniejszych atutów współpracy z FORDATA był kontakt z Zespołem Działu Obsługi Klienta, który profesjonalnie, szybko i sprawnie doradzał nam oraz odpowiadał na nasze pytania. Zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie, zarówno w kwestiach technicznych, jaki merytorycznych, m. in. w zakresie właściwej organizacji struktury dokumentów.
Łukasz Biernaczyk General Manager, Vice-President of Board of Directors
System FORDATA VDR został wykorzystany do audytu farmaceutycznego wykonywanego przez organizację zewnętrzną. Virtual Data Room umożliwił nam sprawne zarządzanie dużą ilością informacji oraz plików. Współpraca z FORDATA Sp. z o.o. przebiegała efektywnie i bezproblemowo, a sam system VDR jest doskonałym narzędziem przy realizacji tego typu procesów w organizacji.
dr hab. Wioletta Zimowska-Rutkowska Research and Development Manager
Przekonało nas to, że systemy FORDATA gwarantują bezpieczeństwo danych na poziomie serwisów bankowych oraz posiadają szereg innych mechanizmów zabezpieczających. Poza tym pomimo wykorzystania bardzo innowacyjnych rozwiązań, obsługa systemu jest niezwykle prosta i intuicyjna.
Mariusz Kozierowski Managing Director
Pozostałe zastosowania
Fuzje i przejęcia
Nieruchomości Komercyjne
Private Equity Venture Capital
Audyty
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Nie akceptuję / AKCEPTUJĘ Polityka prywatności