Wykorzystaj światowe standardy organizacji Due Diligence.

Fuzje i przejęcia

Badanie Due Diligence jest stałym elementem każdej transakcji typu M&A. Głównym wyzwaniem tej fazy transakcyjnej jest zagwarantowanie bezpieczeństwa poufnych dokumentów udostępnianych potencjalnym Inwestorom. Potrzebne są także narzędzia do komunikacji z drugą stroną transakcji oraz kontroli całego procesu.

FORDATA Virtual Data Room to aplikacja internetowa, która pozwala zorganizować Due Diligence w formie elektronicznej. Dokumenty są udostępniane przez Internet, w formie ustrukturyzowanej, w bezpiecznym i monitorowanym środowisku. Zespół FORDATA natomiast zapewnia wsparcie, zarówno techniczne, jak i organizacyjne, na wszystkich etapach projektu, pozwalając Przedsiębiorcy i jego Doradcom skupić się na realizacji transakcji, a nie jej organizacji. Dzięki skorzystaniu z rozwiązań FORDATA, Due Diligence zostanie przeprowadzone:

Szybciej

Bo wszyscy inwestorzy będą analizować dokumenty jednocześnie i żaden nie będzie wiedział o istnieniu drugiego. Dzięki specjalnemu modułowi Q&A komunikacja z inwestorami zostanie scentralizowana, negocjacje będą prowadzone równolegle, co pozwoli szybciej zamknąć transakcję, a także uzyskać wyższe wyceny.

Sprawniej

Bo powierzacie Państwo organizację transakcji specjalistom w swojej dziedzinie. Możecie puścić w niepamięć godziny pracy spędzone na organizacji dokumentów, weryfikacji wersji, sprawdzaniu czy dokumenty trafiły do właściwych osób. Teraz wszelkie prace wykonywane są przez nasz zespół. Dodatkowo możecie skorzystać z wzorów dokumentów i zestawu dobrych praktyk tak, aby zorganizować proces zgodnie z branżowymi standardami.

Bezpieczniej

Bo stosowane zabezpieczenia są na poziomie stosowanym przez serwisy bankowe. A dzięki raportom aktywności użytkowników oraz możliwości decydowania o uprawnieniach do dokumentów, przez cały czas zachowujecie Państwo pełną kontrolę nad plikami.

W jakich procesach:
 • Fuzja
 • Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa
 • Sprzedaż aktywów
 • Wezwanie na akcje
 • Prywatyzacja
 • Wyjścia z inwestycji (PE/VC)
 • Sprzedaż nieruchomości komercyjnej
 • Integracja potransakcyjna (Post Merger Integration)
W jakim celu:
 • Due Diligence
 • Vendor Due Diligence
 • Poszukiwanie Inwestora
 • Negocjacje z Inwestorami
 • Komunikacja między Zarządami Spółek po podpisaniu Umowy Inwestycyjnej
Dla kogo:
 • Zarząd Spółki
 • Doradcy Corporate Finance
 • Banki i butiki inwestycyjne
 • Kancelarie prawne
 • Audytorzy
 • Potencjalni inwestorzy i ich doradcy
Zaufali nam
Z naszych usług korzystają liderzy branż w Polsce i za granicą oraz większość działających w Polsce firm corporate finance, banków, butików inwestycyjnych,
kancelarii prawnych oraz funduszy Private Equity/Venture Capital. Wspieramy naszych klientów w realizacji procesów transakcyjnych, takich jak fuzje i przejęcia, restrukturyzacje, debiuty giełdowe, czy procesy związane z pozyskiwaniem finansowania (emisje obligacji, kredyty konsorcjalne itp.) oraz w realizacji projektów, które wymagają bezpiecznego i kontrolowanewgo udostępnienia poufnych dokumentów partnerom zewnętrznym.
Co mówią nasi klienci
Zobacz dlaczego setki firm wybierają FORDATA do realizacji ich poufnych projektów.
Aplikacja FORDATA Virtual Data Room pozwoliła na przeprowadzenie Due Diligence w formie elektronicznej, w sposób profesjonalny i zgodny z międzynarodowymi standardami branżowymi. Wykorzystanie systemu usprawniło w naszej opinii realizację transakcji, poprzez podniesienie poziomu efektowności oraz skrócenie czasu trwania procesu.
Marcin Jaszczuk Investment Director
System FORDATA VDR pomógł nam sprawnie przeprowadzić transakcję sprzedaży polskiej firmy gospodarowania odpadami, Novago sp. z o.o. przez Abris Capital Partners na rzecz China Everbright International Limited. Cenimy wysoką jakość obsługi FORDATA w realizacji projektu. Wielokrotnie zespół Obsługi Klienta FORDATA działał niezwłocznie z wielką starannością oraz w czasie przewyższającym nasze oczekiwania. Ważnych informacji dostarczały nam także raporty generowane bezpośrednio z systemu.
Piotr Rudzki Director at Financial Advisory Department
System został wykorzystany podczas procesu sprzedaży 100% udziałów NordGlass na rzecz AGC Automotive Europe. Z naszego punktu widzenia platforma VDR pozwala na elastyczne i kontrolowane zarządzanie poufnymi dokumentami. Zespół FORDATA dodatkowo oferuje ciągłe wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Po raz kolejny przekonaliśmy się, iż jest to rzetelny i godny zaufania partner biznesowy.
Manager, Enterprise Investors
Pozostałe zastosowania
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl   
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.