VDR, czyli jak zadbać o wizerunek spółki giełdowej w negocjacjach z bankami

Powrót do biura prasowego 27 czerwca 2014 Inspiracje, Case study
[hupso]

Technologia Virtual Data Room (VDR) do tej pory kojarzona z dobrymi praktykami podczas transakcji Fuzji i Przejęć występuje w nowej odsłonie. Wspiera obecnie Jastrzębską Spółkę Węglową w negocjacjach w zakresie pozyskania finansowania.

Jastrzębska Spółka Węglowa negocjuje z bankami warunki finansowania, z którego zamierza częściowo sfinansować kupno kopalni Knurów-Szczygłowice. Wartość planowanych inwestycji, a co za tym idzie – finansowania, jest na tyle istotna, że wymaga to wymiany szczególnie chronionych informacji z wieloma podmiotami (np. instytucje finansujące, doradcy prawni, finansowy itd.).

Podczas skomplikowanego procesu negocjacyjnego i ilości zaangażowanych podmiotów wysyłanie dokumentów e-mailem może być obarczone błędem ludzkim. Technologia VDR pozwala na pełną kontrolę dostępu do dokumentów z możliwością decydowania o tym, kto i w jakim zakresie i czasie korzysta z poufnych danych.

„Istnieje możliwość takiego zabezpieczenia dokumentów, że są one chronione przed zapisem i drukowaniem oraz dalszą dystrybucją. Administrator decyduje kto do jakich dokumentów ma dostęp. Dodatkowo klient poprzez raporty monitoruje aktywności użytkowników – słowem każdy z dokumentów jest pilnie strzeżony oraz śledzony według potrzeb klienta.”powiedziała Aleksandra Prusator z FORDATA

Zachowanie poufności w obiegu dokumentów podczas prowadzonych transakcji jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców dbających o profesjonalny wizerunek, szczególnie spółek giełdowych.

„Podczas negocjacji udostępniamy poufne dokumenty kilkudziesięciu osobom, dlatego zdecydowaliśmy się na FORDATA, aby, żaden dokument nie trafił do niewłaściwej osoby. VDR daje kontrolę nad przepływem wrażliwych danych.”powiedział Rafał Rychter, Dyrektor Biura Finansów w JSW S.A.

———

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W skład JSW wchodzi 5 kopalń węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka, Budryk, Jas-Mos, Krupiński i Pniówek, w których wydobywany jest węgiel koksowy i węgiel do celów energetycznych oraz Zakład Logistyki Materiałowej. Do większych spółek powiązanych kapitałowo z JSW SA należą: Koksownia Przyjaźń Sp. z o.o., Spółka Energetyczna „Jastrzębie” SA, Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o., Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o. oraz Polski Koks SA.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.