VDR w projektach PPP na przykładzie MPEC Olsztyn

Powrót do biura prasowego 14 sierpnia 2013 Z życia firmy, Case study
Share Button

Spółka MPEC w Olsztynie nawiązała współpracę z firmą FORDATA (dawniej Datapoint) w celu realizacji jednego z etapów postępowania pn.: „Wybór partnera prywatnego w celu świadczenia dostaw ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w Olsztynie”. Projekt, realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), dotyczyć będzie budowy nowej elektrociepłowni dla miasta. Spośród 8 podmiotów prywatnych, które złożyły wnioski, pięć zostało zaproszonych do dialogu konkurencyjnego.
 
Postępowanie PPP charakteryzuje się koniecznością wymiany wrażliwych dokumentów i informacji pomiędzy MPEC a podmiotami prywatnymi. Aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa wymiany informacji oraz komunikacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zdecydowało się na wykorzystanie systemu Virtual Data Room.
 
Dzięki wirtualnemu repozytorium potencjalni partnerzy prywatni uzyskali możliwość całodobowego dostępu do dokumentacji z dowolnego miejsca na ziemi, co znacznie usprawnia proces analizy dokumentów oraz pozwala ograniczyć koszty związane z uczestnictwem w procesie. Strona publiczna ma natomiast kontrolę nad zakresem dystrybuowanych informacji. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość sprawowania formalnej kontroli, bieżące raportowanie do strony publicznej oraz organizacja audytu z przebiegu i wyników projektu w fazie końcowej.
 
W decyzji MPEC pozostaje wykorzystanie systemu VDR w innych, ważnych z punktu widzenia zabezpieczenia interesu publicznego celach.
 
Więcej na temat możliwości wykorzystania systemu VDR w projektach realizowanych w oparciu o formułę Partnerstwa Publiczno-Prywatnego znajdziecie Państwo na naszym blogu.

Powrót do biura prasowego
Share Button
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial