VI Polski Kongres Przedsiębiorczości 2018 – relacja

W dniach 24-25 września 2018 r. w Poznaniu odbył się VI Polski Kongres Przedsiębiorczości. Było to bez wątpienia największe mobilne wydarzenie biznesowo-gospodarcze w Polsce. Przyciągnęło ono ponad tysiąc przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Motywem przewodnim szóstej edycji Kongresu była Nowoczesna Gospodarka – Kapitał dla przyszłości. 

PKP POZNAN 2018

W trakcie blisko 30 paneli dyskusyjnych, podjęte zostały najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym, jak m.in. siła polskich innowacji, szkolnictwo wyższe, energetyka, medycyna, rozwój regionalny w perspektywie 2014-2020, rynek mieszkaniowy w Polsce, współpraca biznesu oraz samorządów, społeczna odpowiedzialność biznesu, czy komercjalizacja badań.

Mocnym punktem tegorocznej edycji kongresu były panele poświęcone przemysłowi 4.0., cyfryzacji, rynkowi finansowemu, ochronie środowiska, energetyce, rynkowi pracy w Polsce, medycynie oraz start-upom i samorządom.
VI Polski Kongres Przedsiębiorczości odbył się pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego. Przedsiębiorczość jest ważnym motorem wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, ponieważ tworzy nowe przedsiębiorstwa, otwiera nowe rynki, wzmacnia konkurencyjność Polski i Europy, zwiększa wydajność i innowacyjność oraz generuje dobrobyt.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć FORDATA VDR. Dorota – nasza niezastąpiona Business Development Specialist ma nadzieję, że rozmowy kongresowe wraz z wypracowanymi rozwiązaniami przełożą się na działania praktyczne i zaowocują nawiązaniem długofalowych kontaktów. Więcej o Organizatorze i Wydarzeniu TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zdjęcia: Archiwum FORDATA i Unsplash.com

Udostępnij!
Anna Horowska-Shahin
Spodobało Ci się?
Udostępnij!
Najczęściej czytane
Obserwuj nas