Wykorzystanie VDR podczas różnych procesów transakcyjnych

23 czerwca 2015 Z życia firmy

W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość podjęcia współpracy z prestiżowymi firmami, które zdecydowały się na wykorzystanie aplikacji FORDATA VDR do wsparcia realizowanych procesów transakcyjnych. Wśród tych firm zyskaliśmy opinię rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego.

Fundusz PE Enterprise Investors sprzedaje NordGlass, wiodącego europejskiego producenta szyb dla branży motoryzacyjnej, przemysłu kolejowego oraz okrętowego

logo_NordGlassNordGlass Sp. z o.o., którego właścicielem był dotychczas Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz Private equity zarządzany przez Enterprise Investors, skorzystał z FORDATA VDR podczas procesu sprzedaży udziałów Spółki. Kupującym została firma AGC Automotive Europe. Był to ważny i intratny proces dla strony sprzedającej. Wartość transakcji wyniosła 80 milionów euro. Wykorzystanie aplikacji pozwoliło na efektywne przeprowadzenie badania Due Diligence w formie elektronicznej przez zewnętrznych partnerów biznesowych. Jak podkreśla Grzegorz Łajca, CEO NordGlass Sp. z o.o. dedykowane narzędzie „Umożliwiło udostępnienie dokumentów zewnętrznym podmiotom przy użyciu przeglądarki internetowej. Użytkownicy równoległe z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie mieli możliwość zapoznania się z dokumentacją, co w znacznej mierze zapewniło komfortowe warunki pracy”.

Tauron sprzedaje spółkę zależną z branży medycznej

Z naszych usług skorzystała również firma Tauron Polska Energia S.A., polskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem, sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej, na potrzeby sprzedaży spółki zależnej z branży medycznej. Zdaniem Ilony Malik, Dyrektor Departamentu Reorganizacji „Współpraca obejmowała kompleksową obsługę strony technicznej procesu Due Diligence: skonfigurowanie i udostępnienie usługi VDR, zarządzanie systemem w trakcie trwania procesu, bieżącą kontrolę dostępu do systemu oraz wsparcie techniczne”.

Interferie Medical SPA realizuje strategiczny projekt wykorzystując FORDATA VDR

Logo InterferieWłaściciel hotelu INTERFERIE Medical SPA zdecydował się na wybór aplikacji FORDATA VDR w celu wymiany poufnej dokumentacji z partnerami biznesowymi firmy. Klient docenił przede wszystkim rolę, jaką zespół FORDATA odegrał w projekcie: „Na ogólne, dobre wrażenie ze współpracy z FORDATA, miała jednak wpływ przede wszystkim praca zespołu obsługi klienta – szybkie czasy reakcji, dostępność konsultantów i miła atmosfera w kontaktach operacyjnych dały nam komfort pracy, na jakim nam zależało”podkreśla Jan Koman, Prezes Zarządu Interferie Medical SPA Sp. z o.o.

FS Nieruchomości restrukturyzuje się i w efekcie sprzedaje Lubelską Fabrykę Wag FAWAG – jednego z najstarszych producentów wag w Europie

logoFirma FS Nieruchomości S.A., należąca do Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego MARS, skorzystała z FORDATA VDR w związku z prowadzonym procesem restrukturyzacji. Data Room pomógł spółce w poszukiwaniu Inwestora oraz zagwarantowaniu bezpieczeństwa i właściwych standardów podczas tego procesu. „Zorganizowany Wirtualny Data Room był niewielki – objął kilkaset stron dokumentów i wyselekcjonowaną grupę użytkowników, ale pozwolił znacznie usprawnić badanie due diligence, które dzięki temu przebiegło bezproblemowo i szybko. Intuicyjna aplikacja i efektywne szkolenie ze strony FORDATA pozwoliło nam samodzielnie zarządzać systemem VDR”wyjaśnia Jerzy Sławek, Prezes Zarządu FS Nieruchomości S.A.