M&A Index Poland

1 kwartał 2017

  • 53

    łączna liczba transakcji

  • 4.3 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

  • 25%

    popularność Virtual Data Room

Alicja Kukla-Kowalska
Branża Virtual Data Room kusi inwestorów

Zgodnie z raportem Forbes branża Virtual Data Room jest aktualnie jednym z „hot industries to watch”. Eksperci przewidują, że rynek będzie rósł przez najbliższe 5 lat, a w roku 2017 osiągnie wartość 1 biliona USD. Dobry trend dla branży potwierdzają także informacje z rynku polskiego – z ogólnodostępnych danych wynika, że w 1kwartale 2017 r. 25% transakcji zostało zorganizowanych z użyciem systemu Virtual Data Room, w tym te prestiżowe transgraniczne. Świadczy to o coraz większej profesjonalizacji branży, świadomości oferujących w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz dbałości o odpowiednie standardy realizacji transakcji. Zgodnie z naszymi obserwacjami coraz większa liczba polskich klientów zgłasza się po Virtual Data Room oferowany przez FORDATA, mając świadomość nie tylko bezpieczeństwa informacji, ale również bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych (zgodność z wymogami GIODO i RODO), przyspieszenia czasu trwania transakcji w porównaniu do tradycyjnego papierowego due diligence oraz świadomość istnienia polskiej marki oferującej rozwiązanie VDR na światowym poziomie.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Alicja Kukla-Kowalska expert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
O autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.