Jedno narzędzie dla wszystkich procesów
w branży energetycznej

Przejmij kontrolę nad każdym projektem energetycznym,
współpracując z wieloma stronami jednocześnie.

ZAUFALI NAM:

Logotypy Klientów z branży Energetyka
Logotypy klientów - mobile

Szybsze fuzje i przejęcia w energetyce

Virtual Data Room to większa efektywność i bezpieczeństwo zarządzania dokumentacją w transakcjach sprzedaży udziałów spółki, restrukturyzacji, akwizycjach czy sprzedaży spółek zależnych i projektów energetycznych.

Sprawniejszy debiut giełdowy i emisje akcji

Data room posłuży jako centralna baza dokumentów, która może zostać bezpiecznie udostępniona doradcom prawnym w celu przygotowania prospektu emisyjnego przy debiucie giełdowym spółki i emisji akcji.

Wsparcie projektów inwestycyjnych i kredytowania

Virtual Data room to idealne rozwiązanie dla spółek energetycznych, które przechodzą przez proces finansowania projektów inwestycyjnych. VDR umożliwia w pełni kontrolowane przekazywanie nawet najbardziej złożonej dokumentacji do wielu banków w tym samym czasie, dając pełną kontrolę nad przepływem informacji i zapewniając tym samym spokój ducha.

Krótszy audyt spółki

Data room zapewnia płynny obieg informacji pomiędzy spółką, instytucjami finansowymi i audytorami. Wysoki standard bezpieczeństwa i prostota obsługi systemu pomogą wyeliminować ryzyko pomyłek i przyspieszą proces audytu, Due Diligence prawnego, czy analizy technicznej.

Elastyczna oferta dla spółek i doradców

Spółki energetyczne prowadzą wiele różnorodnych procesów.
Wybierz plan, który dopasuje się do Twoich potrzeb i ograniczy koszty VDR.

1

Umowa na konkretny projekt (1-2-3-6 miesięcy)

Zamów data room na potrzeby wybranego projektu bezpośrednio w sklepie lub zamów wycenę indywidualną, która będzie idealnie dopasowana do danego procesu.

2

Umowa ramowa
(min. 12 miesięcy)

Płać za data room tylko wtedy, gdy z niego korzystasz. Podpisz umowę raz i uruchamiaj VDR w dowolnym momencie, korzystając z indywidualnych warunków prawnych i finansowych.

3

Umowa abonamentowa
(min. 12 miesięcy)

Wybierz ją, gdy korzystasz z data roomu w trybie ciągłym i prowadzisz wiele projektów. Umowa abonamentowa pozwala zoptymalizować koszty w okresie długoterminowym.
Wybrane transakcje
logo_LOTOS

Typ transakcji: Przygotowanie prospektu emisyjnego na potrzeby przeprowadzenia podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji nowych akcji z prawem poboru.

Wartość emisji: 995,5 mln PLN

Cel finansowania: sfinansowanie projektu EFRA – budowy instalacji opóźnionego koksowania oraz na zagospodarowanie złóż gazowych B4/B6 na Bałtyku

„W naszej opinii system FORDATA VDR spełnił swoją rolę. Aplikacja umożliwiła zgromadzenie i dystrybucję poufnej dokumentacji pomiędzy Grupą LOTOS S.A. a doradcami, jednocześnie gwarantując pełną kontrolę nad zamieszczonymi danymi.”

logo_jsw-pl

Typ transakcji: Negocjacje kredytu inwestycyjnego z konsorcjum banków

Wartość: 1,49 mld PLN

Cel finansowania: częściowe sfinansowanie zakupu kopalni Knurów-Szczygłowice

„Podczas negocjacji udostępniamy poufne dokumenty kilkudziesięciu osobom, dlatego zdecydowaliśmy się na FORDATA, aby żaden dokument nie trafił do niewłaściwej osoby. VDR daje kontrolę nad przepływem wrażliwych danych.”

Logo_Anwim

Typ transakcji: pozyskanie kapitału od Polish Enterprise Funds SCA z siedzibą w Luksemburgu – funduszu private equity

„W opinii naszych pracowników jest to narzędzie bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Z całą pewnością polecamy FORDATA Virtual Data Room każdemu, dla kogo liczy się wysoka jakość transakcji.”

Dobierz swój plan niezależnie od projektu.
Z najlepszym narzędziem do poufnej wymiany dokumentów