Fuzje i przejęcia w Polsce, 1 kwartał 2020

Raport

  • 55

    łączna liczba transakcji

  • 1.83 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

  • 60 %

    popularność Virtual Data Room

Alicja Kukla-Kowalska LinkedIn
Virtual Data Room jeszcze bardziej potrzebny

W minionym kwartale system VDR został wykorzystany w 60% transakcji. System FORDATA został zastosowany m.in. w realizacji transakcji sprzedaży spółek Profitroom oraz TopCard. Popularność VDR została w ostatnim czasie wzmocniona w wyniku pracy zdalnej wielu firm oraz niespodziewanych wyzwań strategicznych w sytuacji zamknięcia rynku. Data Room pomaga przeprowadzić procesy restrukturyzacyjne, kadrowe i optymalizacyjne tym firmom, które na skutek pandemii nie mogą swobodnie współpracować i spotykać się z audytorami, prawnikami, doradcami, windykatorami, czy partnerami biznesowymi. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Alicja Kukla-Kowalska ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
O autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.