Raport Fuzje i Przejęcia w Polsce

1 kwartał 2021

  • 76

    łączna liczba transakcji

  • 11.7 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

Alicja Kukla-Kowalska LinkedIn
Firmy szukają sposobów na optymalizację

Pandemia nie skończyła się wraz z pojawieniem się szczepionki na COVID-19, a jej skutki będą długofalowe. Na podstawie zebranych w ubiegłym roku doświadczeń część firm dopiero w tym roku zdecyduje się na zmianę strategii lub jej optymalizację. Przedsiębiorcy szukają rozwiązań technologicznych, które przyspieszą proces restrukturyzacji, pozyskiwania finansowania czy sprzedaży firmy. Jako narzędzie pozwalające usprawnić procesy fuzji i przejęć, system typu Virtual Data Room został w minionym kwartale wykorzystany w ponad 1/3 przeprowadzonych na polskim rynku transakcji

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Alicja Kukla-Kowalska ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.