Raport Fuzje i Przejęcia w Polsce

2 kwartał 2020

  • 52

    łączna liczba transakcji

  • 2.8 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

  • 50 %

    popularność Virtual Data Room

Alicja Kukla-Kowalska LinkedIn
Dobry czas dla technologii cyfrowych

W czasie pandemii zamknięci i odizolowani przedsiębiorcy nie tracili głowy, a wykorzystali ten czas na transformację i przemiany w spółkach, pracę zdalną, oszczędności wynajmu lokali, zastąpienie delegacji spotkaniami on-line. Świat przeszedł do rzeczywistości wirtualnej. Tak samo transakcje, które od wielu już lat działy się wirtualnie w VDR, jeszcze mocniej się w tej rzeczywistości zakotwiczyły. Z rozwiązania skorzystało w ubiegłym kwartale 50% transakcji. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Alicja Kukla-Kowalska ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
O autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.