Fuzje i przejęcia w Polsce

2 kwartał 2021

  • 82

    łączna liczba transakcji

  • 1.86 mld

    wartość największej transakcji (PLN)

Dorota Wójtowicz
Firmy szukają sposobów na optymalizację

Wraz z rozwojem pandemii zwiększyło się zainteresowanie przedsiębiorców tematem cyberbezpieczeństwa, przede wszystkim ze względu na większy odsetek osób pracujących zdalnie, a tym samym - wzrost zagrożenia atakiem hakerskim. Wpływ na to mają również wyzwania organizacyjne i zwiększony obieg dokumentacji online pomiędzy partnerami biznesowymi i klientami, wymuszony obostrzeniami i zmianą trendów. Narzędzia cyfrowe zapewniające bezpieczeństwo informacji wykorzystywane są szerzej zarówno w codziennej działalności, jak i w procesach strategicznych. W opisywanym kwartale 41% transakcji fuzji i przejęć wykorzystało narzędzie Virtual Data Room do przeprowadzenia takiego procesu.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Dorota Wójtowicz ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
Poznaj autorów

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.