Raport Fuzje i przejęcia w Polsce

3 kwartał 2023

Przewidywania na nadchodzące miesiące

Mimo wciąż trwającej wojny na Ukrainie oraz wynikających z niej problemów ekonomicznych i geopolitycznych, polski rynek M&A pozostanie aktywny w nadchodzących miesiącach. Choć tempo transakcji może ulegać pewnym fluktuacjom, przewiduje się, że końcówka roku to czas inwestowania, szczególnie w branżę nowych technologii. Inwestorzy VC będą dążyć do wsparcia polskich startupów, a firmy będą musiały coraz bardziej uwzględniać zasady ESG w swojej strategii biznesowej. Warto także monitorować rozwój regulacji dotyczących branży OZE, ponieważ może to mieć wpływ na inwestycje w sektorze energetycznym.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Marcin Rajewicz, ekspert FORDATA

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.
O autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 1200 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 42 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.