Podsumowanie 3 kwartału 2020 roku i opis najciekawszych transakcji.

Fuzje i przejęcia w Polsce, 3 kwartał 2020 – Raport

1
łączna liczba transakcji
0 m
wartość największej transakcji (PLN)
1 %
popularność Virtual Data Room

Statystyki

Najnowsze dane z rynku fuzji i przejęć

W trzecim kwartale 2020 roku miały miejsce aż 74 transakcje fuzji i przejęć. To najwięcej od pięciu lat. Na tak dobry wynik złożyły się w dużej mierze kończące się postępowania sprzed lockdownu i długoterminowe plany akwizycyjne. Tak jak w poprzednim kwartale, nie widać, aby wpływ na decyzję o sprzedaży miała sytuacja spowodowana pandemią, chociaż wzrosła liczba prywatnych sprzedających. Trend restrukturyzacyjny może się jednak zaostrzyć w przyszłym roku.

Alicja Kukla-Kowalska
ekspert FORDATA

Virtual Data Room wspiera przedsiębiorców

Zastosowanie systemu VDR jako narzędzia do organizacji nie tylko Due Diligence, ale też innych procesów zachodzących w firmach, stało się jeszcze bardziej widoczne. Firmy wykorzystują system VDR w pracy hybrydowej, którą - jak pokazują badania - mają zamiar kontynuować także po ustaniu zagrożenia COVID-19. Są dzięki niemu w stanie zwiększyć bezpieczeństwo informacji i wygodę pracy zdalnej. W analizowanym okresie Virtual Data Room został wykorzystany w ok. 47% transakcji. FORDATA brała udział m.in. w przejęciu firmy Solid Logistics przez VGL Group oraz Smart Pharma przez Chiesi Poland.

Poprzednie raporty fuzji i przejęć w Polsce

Od 2014 roku obserwujemy rynek fuzji i przejęć. Co kwartał opisujemy najciekawsze transakcje z polskiego rynku M&A. Obserwujemy również częstotliwość wykorzystania narzędzia Virtual Data Room w transakcjach M&A w Polsce.

O Autorach

Jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje.

W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych.

Współpracuje z liderami branż, w tym największymi firmami doradczymi, kancelariami prawnymi, bankami, czy funduszami PE/VC z całego świata. FORDATA zrealizowała dotychczas ponad 500 transakcji podnosząc bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 40 mld PLN.

Wraz z Domem Maklerskim Navigator jest czołowym niezależnym doradcą finansowym dla przedsiębiorstw specjalizującym się w transakcjach M&A oraz publicznych i prywatnych emisjach akcji i obligacji. W ciągu ostatnich lat Grupa Navigator zrealizowała ponad 35 transakcji różnego typu.

Partnerzy Navigator przeprowadzili transakcje o łącznej wartości ponad 6,2 mld PLN. Współpraca z międzynarodową siecią firm doradczych zrzeszonych pod szyldem Pandion Partners pozwala skutecznie obsługiwać transakcje międzynarodowe.

Navigator Capital wraz z Domem Maklerskim Navigator zajmują wysokie pozycje w niezależnych rankingach oceniających aktywność podmiotów doradczych na rynku polskim.

Nr 1 Virtual Data Room w Polsce​

Zaufało nam ponad 1000 firm w Polsce i w regionie Europy Centralnej i Wschodniej