Kiedy po wielomiesięcznych lockdownach uczestniczy się na żywo w wydarzeniu o takiej randze, jak Impact, skala problematyki podejmowanej obecnie przez biznes zaczyna robić naprawdę duże wrażenie.
W wydarzeniu organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie 21. i 22. października tradycyjnie wzięły udział i występowały online znane postacie ze świata polityki, biznesu czy też show biznesu. W tym roku byli to m.in.: Hillary Clinton, Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski, Anna Lewandowska, Jacek Jaśkowiak, ambasadorowie Japonii i zespół z Ambasady Wielkiej Brytanii, prezesi i dyrektorzy wielkich firm – Orlen, Roche czy AstraZeneca. To tylko niewielki wycinek panelistów obecnych na Impact’21.
Zjawiłem się w progach Poznań Congress Center w drugim dniu wydarzenia, aby przekonać się, w jakim kierunku zmierza obecnie biznes regionu CEE i z jakimi mierzy się problemami.
Tego dnia aktywne były 4 sceny, na których prowadzono tematyczne dyskusje moderowane oraz panele w tematach: Urban Next, Energy, Health, Art, Blockchain & Digital Assets, E-commerce, Open Banking & Data Governance, Media & Marketing Insight, Digital Future oraz Scale up to Success.
Krótkim, bo przeważnie 15-minutowym slotom przewodzili trafnie dopasowani moderatorzy, a do technicznych plusów należy zaliczyć m.in. scenerię, dźwięk, sposób organizacji, działanie służb technicznych i punktualność. Jednym słowem, przemieszczanie się po terenie wydarzenia i wybór paneli przypominał degustację skondensowanych i schludnie podanych porcji biznesowej wiedzy.
Czego można było dowiedzieć się z zaplanowanych w tym czasie rozmów i wystąpień? Poniżej prezentuję część wniosków na podstawie wypowiedzi prelegentów z podziałem na bloki tematyczne, które szczególnie mnie zainteresowały:
Co znajdziesz w tym artykule?

Kapitał oraz finansowanie badań i rozwoju w sektorze farmacji i biotechnologii

Nowe polskie inicjatywy w sektorze zdrowotnym - Warsaw Health Innovation Hub (WHIH)

Pozostałe wnioski warte odnotowania

Impact’21 był wydarzeniem o szerokim przekroju, przez co każda decyzja o przesłuchaniu się danemu panelowi wykluczała udział w pozostałych kilku toczących się równolegle dyskusjach. Jednak ta biznesowa wielowątkowość świadczy o poziomie rozwoju lokalnej gospodarki, przy czym na uwagę zasługuje duża widoczność samorządów oraz organizacji wspierających biznes. Jak istotny jest to prognostyk? Przekonamy się o tym już na kwietniowym Impact’22.

Udostępniaj bezpiecznie aż 30 typów plików

Wypróbuj FORDATA VDR bezpłatnie przez 14 dni

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com

Może Cię też zainteresować