07 . 07 . 2020

CASE STUDY Doradca inwestycyjny przyspieszył proces Due Diligence

07 . 07 . 2020

Transakcje fuzji i przejęć muszą być prowadzone bezpiecznie, szybko i komfortowo. Doxa Capital, prowadząc proces sprzedaży spółki Hoop Polska poszukiwała rozwiązania wspierającego proces Due Diligence, które pozwoli jej udostępniać dane w bezpieczny i przyjazny użytkownikowi sposób. Ważne dla firmy było znalezienie narzędzia, które da większą kontrolę nad udostępnianiem treści niż popularne platformy do wymiany plików, a z drugiej strony zapewni również wysoką jakość wsparcia ze strony dostawcy.

Sukces transakcji wsparty technologią

Usługa FORDATA okazała się dla doradcy konkurencyjnym rozwiązaniem. W trakcie badania spółki Hoop Polska przez audytorów, Virtual Data Room pozwolił udostępnić wrażliwe dokumenty transakcyjne wielu różnym użytkownikom z różnym stopniem uprawnień. Tym samym dał doradcy pełną kontrolę nad tym, kto i w jakim zakresie ma dostęp do poufnych informacji. Dzięki takim funkcjom jak ładowanie wielu plików równocześnie (drag&drop) i możliwość tworzenia przejrzystej struktury dokumentów, VDR ułatwił udostępnianie materiałów. W zakresie współpracy z FORDATA firma doceniła bezkonkurencyjny Zespół Obsługi Klienta, szybkość reagowania i otwartość na potrzeby firmy w postawi optymalizacji wykorzystywanego pakietu w trakcie projektu oraz możliwości indywidualnego ustalania cen w zależności od potrzeb. Atutem okazało się również mocne osadzenie na rynku polskim.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z FORDATA. Otwartość na potrzeby klienta i najwyższy poziom obsługi to cechy, które zdecydowanie wyróżniają firmę na rynku. Z pełnym przekonaniem możemy polecić firmę jako wiarygodnego partnera do współpracy.”

Kamil Kania, Investment Director w Doxa Capital

Przewagi Virtual Data Room względem popularnych platform

Funkcje, na których zależało Doxa Capital to m.in.:

  • Możliwość zabezpieczenia plików przed edycją, w tzw. trybie “read-only”
  • Możliwość różnicowania uprawnień do plików w zakresie odczyt, zapis, wydruk
  • Nadawanie różnych uprawnień do dokumentów różnym użytkownikom
  • Rejestracja wszystkich zdarzeń w platformie w postaci zaawansowanych raportów
  • Moduł Q&A, umożliwiający bezpieczną komunikację między Zbywcą i inwestorami
  • Zarchiwizowanie plików wraz z raportami zdarzeń na płycie DVD, aby dołączyć je do umowy inwestycyjnej

Wybrana transakcja Doxa Capital z wykorzystaniem systemu FORDATA VDR

  • Cel: Sprzedaż 100% udziałów w Hoop Polska
  • Rok: 2019
  • Kupujący: ZMB Capital
  • Sprzedający: Kofola ČeskoSlovensko

O Doxa Capital

Doxa Capital jest doradcą transakcyjnym specjalizującym się w transakcjach M&A na rynku FMCG, dystrybucji i retailu w Europie Środkowo-Wschodniej. W realizowanych transakcjach Doxa poszukuje nieoczywistych rozwiązań, maksymalizujących wartość projektu. Wieloletnie doświadczenie zarządcze partnerów Doxy nadają praktycznego wymiaru efektom jej pracy i pozwalają na pełne zrozumienie problemów zarządczych w przedsiębiorstwie.Dziękujemy firmie Doxa Capital za uczestnictwo w case study.

Ile głów, tyle pomysłów. Właśnie dlatego każdy z nas dokłada swoją cegiełkę, by zamieszczone treści na naszym blogu były dla Ciebie atrakcyjne i niosły wartość. Odkryj źródło wiedzy i inspiracji dla Twojego biznesu z Fordata.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Napisz do mnie : #FORDATAteam strona otworzy się w nowym oknie

Planujesz Due Diligence spółki? Zabezpiecz poufność transakcji i usprawnij proces z FORDATA VDR

ZACZYNAMY Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Może Cię zainteresować