Doradca inwestycyjny przyspieszył proces Due Diligence

Transakcje fuzji i przejęć muszą być prowadzone bezpiecznie, szybko i komfortowo. Doxa Capital, prowadząc proces sprzedaży spółki Hoop Polska poszukiwała rozwiązania wspierającego proces Due Diligence, które pozwoli jej udostępniać dane w bezpieczny i przyjazny użytkownikowi sposób.
Ważne dla firmy było znalezienie narzędzia, które da większą kontrolę nad udostępnianiem treści niż popularne platformy do wymiany plików, a z drugiej strony zapewni również wysoką jakość wsparcia ze strony dostawcy.

Sukces transakcji wsparty technologią

Usługa FORDATA okazała się dla doradcy konkurencyjnym rozwiązaniem. W trakcie badania spółki Hoop Polska przez audytorów, Virtual Data Room pozwolił udostępnić wrażliwe dokumenty transakcyjne wielu różnym użytkownikom z różnym stopniem uprawnień. Tym samym dał doradcy pełną kontrolę nad tym, kto i w jakim zakresie ma dostęp do poufnych informacji. Dzięki takim funkcjom jak ładowanie wielu plików równocześnie (drag&drop) i możliwość tworzenia przejrzystej struktury dokumentów, VDR ułatwił udostępnianie materiałów. W zakresie współpracy z FORDATA firma doceniła bezkonkurencyjny Zespół Obsługi Klienta, szybkość reagowania i otwartość na potrzeby firmy w postawi optymalizacji wykorzystywanego pakietu w trakcie projektu oraz możliwości indywidualnego ustalania cen w zależności od potrzeb. Atutem okazało się również mocne osadzenie na rynku polskim.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z FORDATA. Otwartość na potrzeby klienta i najwyższy poziom obsługi to cechy, które zdecydowanie wyróżniają firmę na rynku. Z pełnym przekonaniem możemy polecić firmę jako wiarygodnego partnera do współpracy.

Kamil Kania, Investment Director w Doxa Capital

Przewagi Virtual Data Room względem popularnych platform

Funkcje, na których zależało Doxa Capital to m.in.:

Wybrana transakcja Doxa Capital z wykorzystaniem systemu FORDATA VDR

Cel

Sprzedaż 100% udziałów w Hoop Polska

Rok

2019

Kupujący

ZMB Capital

Sprzedający

Kofola ČeskoSlovensko

O Doxa Capital

Doxa Capital jest doradcą transakcyjnym specjalizującym się w transakcjach M&A na rynku FMCG, dystrybucji i retailu w Europie Środkowo-Wschodniej. W realizowanych transakcjach Doxa poszukuje nieoczywistych rozwiązań, maksymalizujących wartość projektu. Wieloletnie doświadczenie zarządcze partnerów Doxy nadają praktycznego wymiaru efektom jej pracy i pozwalają na pełne zrozumienie problemów zarządczych w przedsiębiorstwie.
Dziękujemy firmie Doxa Capital za uczestnictwo w case study.

Planujesz Due Diligence spółki?

Zabezpiecz poufność transakcji i usprawnij proces z FORDATA VDR

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, prosimy o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com

Może Cię też zainteresować

who we are

All services in one place

Digital Marketing

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Support

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.