FORDATA Business Breakfast z Rodzinnymi!

W dniu 7 listopada w Poznaniu odbyło się drugie FORDATA VDR Business Breakfast, kontynuujące unikalny cykl porannych debat biznesowych (link do poprzedniego wydarzenia TUTAJ). W trakcie spotkania Eksperci FORDATA, JP WEBER oraz INSTYTUTU BIZNESU RODZINNEGO przybliżyli Rodzinnym tematykę międzypokoleniowych szans i wyzwań w biznesie.

BUSINESS_BREAKFAST_Fordata

Po porannej kawie i przekąsce śniadaniowej, nastąpiły krótkie prezentacje, podczas których emocjonalne aspekty sukcesji firmy rodzinnej, dobre praktyki biznesowe wraz z etapami procesu transakcyjnego zaprezentowali:

  • Alicja Kukla-Kowalska – Key Account Manager | Ekspert M&A w FORDATA VDR
  • Grzegorz Piechowiak – Partner Zarządzający | JP WEBER
  • Piotr Dalak, ACA  – Associate Partner | JP WEBER
  • Michał Wojewoda – Dyrektor Operacyjny| Instytut Biznesu Rodzinnego

Przybyli Goście uzyskali wartościową dawkę wiedzy na temat spółek, przedsiębiorstw, możliwości dróg rozwoju biznesu rodzinnego w przypadku braku sukcesji. Dowiedzieli się także, jak dobrze przygotować spółkę do transakcji zgodnie z Kodeksem Dobrych Praktyk oraz uświadomili sobie jak lukratywne może okazać się wsparcie eksperta czy zastosowanie narzędzia jakim jest FORDATA Data Room.

Pozytywne było  zaangażowanie samych Rodzinnych. Ich długie debaty z Ekspertami przy stole oraz historie z życia wzięte wzbogaciły nas wszystkich w cenne doświadczenia. Mowa była nie tylko o praktykach na rynku rodzimym, ale też zagranicą, m.in. o tym, że w Niemczech jest rządowy program wsparcia przejęcia firm przez pracowników. Wspólnie doszliśmy do konkluzji, że choć w Polsce, w porównaniu z zagranicą, mamy zdecydowanie najniższy odsetek firm, które postrzegają siebie jako „rodzinne” (tylko 36% firm tak o sobie myśli i jest świadomych swojej tożsamości), to warto z rodzinności uczynić MARKĘ (źródło: IBR – Raport Firma Rodzinna to marka w ramach  programu COSME 2014-2020 TUTAJ).

Wszystkich zainteresowanych kolejnymi spotkaniami FORDATA VDR Business Breakfast serdecznie zapraszam do kontaktu: anna.shahin@fordata.pl Pełne dane kontaktowe TUTAJ. Kolejne spotkania planujemy zorganizować wiosną 2019 roku, w którym mieście? Przekonają się Państwo już wkrótce:)

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

BusinessBreakfast_FORDATA_07112018

BusinessBreakfast_FORDATA_07112018

BusinessBreakfast_FORDATA_07112018

BusinessBreakfast_FORDATA_07112018

BusinessBreakfast_FORDATA_07112018

Zdjęcie: Archiwum FORDATA & JP WEBER, Unsplash.com

Udostępnij!
Anna Shahin
Communications Manager
Spodobało Ci się?
Udostępnij!
Najczęściej czytane
Obserwuj nas