Wigilia inna niż wszystkie!

Wspólna kolacja, konkurs wiedzy o ludziach z firmy, a na koniec warsztaty z mini-ogrodnictwa. Wigilia w FORDATA była jak zawsze pełna atrakcji, a to wszystko w pełni online i bez wychodzenia z domu. Zamknęliśmy rok 2020 w przemiłej atmosferze i chociaż śniegu tradycyjnie brak, udało się nam poczuć prawdziwie świąteczny klimat.

Jest dziesiąta rano, a Ewelina zdążyła już odebrać zamówienie z restauracji i jest teraz w drodze do Zyty, która miała najtrudniejsze zadanie przeczekania pięciu godzin w towarzystwie kuszących wigilijnych smakołyków, zanim Ewelina nie dotrze do Artura kwadrans przed piętnastą, a potem do siebie, byśmy mogli w pełnym składzie zasiąść do wigilii. W roli Mikołaja sprawdziła się znakomicie – czapki z głów, a raczej na głowy, bo do jedzonka dołączony był zestaw świątecznych podarków, w tym obowiązkowe mikołajkowe czapeczki 😃

Skop ogródek w domowym zaciszu

To nie jest znów aż tak niecodzienna sytuacja jeść przed komputerem. Zdarza się nawet najlepszym. Tym razem jednak nie dało się inaczej. Chociaż część z nas pamięta doskonale wspólne gotowanie w Kitchen Studio sprzed roku i masę wrażeń, które ze sobą niosło, rozumieliśmy powagę sytuacji. Kiedy to się wreszcie skończy, na pewno jakoś odbijemy sobie miesiące izolacji, tymczasem spotkanie w dwadzieścia jeden par oczu (plus kilkoro towarzyszących oczek) wcale nie było formą zastępczą – Asia postarała się o maksimum rozrywki :)

Wśród prezentów znalazły się bowiem między innymi zestawy do samodzielnego skomponowania ogródka w słoiku (ziemia, piasek, kamyczki, pełen autentyzm), a że nie boimy się ubrudzić sobie rąk, pomiędzy kęsem łososia a zagryzką świątecznego wypieku, przygotowywaliśmy drenaże i eksperymentowaliśmy z poziomem sypkości podłoża, żeby dana nam pod opiekę roślinka miała jak najlepsze warunki do wzrostu. Efekty naszych starań oceńcie sami!

A Wy jak dobrze znacie markę FORDATA?

Największym wyzwaniem był jednak bez wątpienia quiz. W tym roku dołączyło do nas wiele wspaniałych osób, a że możliwości integracji mamy ograniczone, Asia zorganizowała mobilny konkurs wiedzy o firmie i współpracownikach. Jaką kawę najbardziej lubi Ola Porębska-Nowak? Jaki sport zimowy preferuje Ola Prusator? W jakim języku jest napisany backend aplikacji VDR? Odpowiedzi to kolejno: z mlekiem, snowboard, C#. Okazało się, że najwięcej wie o nas Marianna, dlatego nagroda główna i owocowe pudełko powędrował właśnie do niej. Gratki, Marianna!

Miło było spędzić trzy godziny w takim gronie i zapomnieć na chwilę o tegorocznych niedogodnościach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie będziemy musieli używać eufemizmów i pandemia faktycznie stanie się tylko przykrym wspomnieniem, a my spotkamy się wszyscy twarzą w twarz już w realu.

Z okazji zbliżających się świąt, życzymy Wam wytchnienia i spokoju ducha, a w Nowym Roku - samospełniających się planów. Ho, ho, ho!

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Unsplash.com

Może Cię też zainteresować