Nowa wersja 4.0 systemu FORDATA VDR
Skoncentrowaliśmy się na odświeżeniu designu oraz przebudowie interfejsu w taki sposób, aby podnieść użyteczność i komfort korzystania z naszego systemu. Nowy VDR jest jeszcze bardziej intuicyjny, "samoobsługowy", a także zgodny z najnowocześniejszymi trendami graficznymi. Z satysfakcją prezentujemy Państwu, jakich zmian dokonaliśmy!
Jaki jest nowy system?
Responsywny
Nowy wersja systemu FORDATA Virtual Data Room została zaprojektowana tak, aby praca w systemie była dla Państwa przyjemna i komfortowa. Niezależnie, czy pracujesz na:


komputerze

tablecie

smartfonie

strona dopasowuje swoją szerokość i układ elementów do rozdzielczości, na jakiej jest wyświetlana.
Samoobsługowy
Zaprojektowaliśmy nowy interfejs w taki sposób, by zminimalizować proces uczenia się i zwiększyć możliwość samodzielnej konfiguracji i obsługi systemu.


zaprojektowaliśmy jasne ścieżki użytkowania systemu

dodaliśmy większą ilości opcji pozwalających na samodzielną konfigurację (np. moduł Q&A, treści domyślne, personalizacja)

wprowadziliśmy nowe samouczki (Wizardy, Tooltipy)

stworzyliśmy kokpity (Raporty, Zarządzanie VDR) i dodaliśmy opisy czemu służą określone funkcje.
Intuicyjny
Podniesienie użyteczności i efektywności pracy w naszym systemie to jeden z głównych celów, które przyświecały nam podczas projektowania nowego interfejsu. Osiągnęliśmy to przez:


umieszczenie kluczowych elementów (przyciski, filtry, eksporty, ustawienia konta) w “klasycznych miejscach”

wprowadzenie mechanizmów pokazywania i ukrywania przycisków

udoskonalenie opcji filtrowania i dodanie opcji masowego zarządzania

udoskonalenie każdego widoku w systemie m.in. zarządzanie dokumentami, użytkownikami, uprawnieniami, raporty
Nowoczesny
Nowy User Interface podnosi ergonomię pracy użytkowników (działanie samego systemu jest zauważalnie szybsze), a jego design jest zgodny z aktualnymi trendami.


Nowa szata graficzna z przyjazną kolorystyką jest przyjemna dla oka, a nieszablonowy projekt graficzny spójny z identyfikacją wizualną naszej firmy.

Wyższą wydajność i przyspieszenie działania systemu osiągnęliśmy dzięki podniesieniu jakości i optymalizacji kodu aplikacji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz bibliotek.
Co usprawniliśmy?
Submenu
Wyświetla się teraz pod nagłówkiem, a zakładki są odpowiednio pogrupowane. Menu główne znajduje się nadal po lewej stronie, ale można je ukryć, aby zwiększyć pole na wyświetlanie kluczowych informacji.
Pasek akcji
Znajduje się ponad tabelami i jest przypięty do górnego menu, aby w każdym momencie mieli Państwo dostęp do kluczowych opcji. Znajdą tam Państwo wszystkie potrzebne w danym widoku funkcje (przyciski, filtry, eksporty, pola wyszukiwania).
Filtry
Dostępne są teraz zbiorczo w ramach jednego przycisku, przez co zastosowanie wielu filtrów na raz jest szybsze, a same filtry zajmują mniej miejsca.
Wizards, podpowiedzi & Tooltips
Wizardy
Wizardy to absolutna nowość w VDR. Dwa kluczowe to Dodawanie grupy w 2 krokach oraz Konfiguracja modułu Q&A w 4 krokach. Od teraz możecie Państwo samodzielnie konfigurować system.
Podpowiedzi
Niebieskie chmurki pojawiły się właśnie w wizardach. Wyjaśniają czy dana funkcja musi być skonfigurowana już teraz czy można ją zmienić w przyszłości. Podpowiadają także jaki krok powinien być wykonany jako następny.
Tooltipy
Samouczki zawierają wytłumaczenie pojęć i pomagają zorientować się jak uzyskać w programie oczekiwany efekt. Wyświetlają się po najechaniu na ikonkę "i".
Użytkownicy i uprawnienia
Aby zwiększyć użyteczność systemu i czytelność prezentowanych informacji, w zakładkach Użytkownicy oraz Uprawnienia:


wprowadziliśmy możliwość ukrywania wybranych kolumn w tabeli;

dodaliśmy do tabeli opcje pozwalające na zarządzanie pojedynczym użytkownikiem lub grupą - są dostępne w ostatniej kolumnie tabeli;

w przypadku wyboru więcej niż jednego użytkownika lub grupy pojawia się funkcja "Zastosuj do wielu";

na mniejszych ekranach, na dole tabeli widoczny jest cały czas tzw. pływający zasuwak, który ułatwia poruszanie się w ramach rozbudowanych tabel;

w tabeli Użytkownicy dodaliśmy kolumny informujące o roli i zespole Q&A do jakiego użytkownik należy oraz o tym, czy może zadawać pytania w ramach forum. Kolumny te są domyślnie niewidoczne.
Dokumenty
Dostęp do dokumentów
Dostęp do Struktury, Listy dokumentów oraz Edycji struktury jest możliwy z poziomu jednej zakładki "Dokumenty". Widok Struktury dokumentów jest bardziej czytelny i łatwiej się w nim poruszać. Tabela z Listą dokumentów jest z kolei responsywna tak, aby praca na dowolnym urządzeniu była dla Państwa przyjemna.
Wyszukiwanie dokumentów
Zostało przeniesione całkowicie do zakładki "Dokumenty". Mają Państwo możliwość wyboru wyszukiwania: po nazwie dokumentu lub po słowie kluczowym znajdującym się wewnątrz dokumentu.
Powiadomienia o nowych dokumentach
Zostały dodane do nagłówka, aby ułatwić Państwu dostęp do interesujących informacji. Kliknięcie powoduje przeniesienie do pełnej listy nowych dokumentów.
Zarządzanie dokumentami
Ładowanie dokumentów
Zgodnie z dobrymi praktykami opcja ładowania dokumentów znajduje się teraz w sekcji "Dokumenty" w pasku akcji. Dostępna jest poprzez przycisk "Dodaj dokumenty".
Edycja struktury
Aby podnieść użyteczność związaną z przenoszeniem plików w struktrze, wprowadziliśmy dwa nowe mechanizmy, które pozwalają lepiej zorientować się gdzie plik został przesunięty:
strona odświeża się w taki sposób, aby precyzyjnie pokazać nową lokalizację
plik po przeniesieniu jest podświetlony na zielono.
Raporty
Kokpit Raporty
Nowy Virtual Data Room został wyposażony w nowoczesny kokpit, pokazujący wszystkie dostępne dla Państwa raporty.


Każdy raport został z kolei opatrzony szczegółowym opisem, wskazującym w jakim celu może być wykorzystany. Raporty dostępne są jak do tej pory w formie wykresu oraz tabeli.
Wykresy
Nowoczesne wykresy
Nowa szata graficzna wykresów została przygotowana tak, by wykresy były szybko renderowane oraz przystosowane do wyświetlania zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i standardowych przeglądarkach internetowych. W zależności od preferencji, istnieje możliwość ukrycia wykresu, aby przyspieszyć dostęp do danych zawartych w tabeli.
Filtry
Filtry dostępne są teraz zbiorczo w ramach jednego przycisku, przez co zastosowanie wielu filtrów na raz jest zdecydowanie szybsze, a same filtry zajmują mniej miejsca. Wykresy dynamicznie dostosowują się do zastosowanego filtrowania.
Powiadomienia i ustawienia konta
Powiadomienia o nowych dokumentach (ustawienia wspólne)
W nowym VDR uporządkowaliśmy zarządzanie powiadomieniami o nowych dokumentach. Administrator ma możliwość włączenia/wyłączenia tej funkcji w sekcji Zarządzanie VDR. Może także ustawić częstotliwość wysyłki.
Powiadomienia o nowych dokumentach (indywidualne preferencje)
Użytkownik może z kolei zrezygnować z otrzymywania powiadomień w ramach sekcji Ustawienia konta.
Ustawienia konta
To zupełnie nowy widok - znajduje się w prawym górnym rogu systemu. Poza możliwością włączenia/wyłączenia funkcji wysyłania powiadomień, mogą Państwo w tym miejscu zmienić hasło i wersję językową VDR.
Zarządzanie forum Q&A i Kreator Q&A
Kreator Q&A to przełomowa funkcja w naszym nowym systemie. Ten prosty wizard pozwala w 4 prostych krokach samodzielnie skonfigurować całe forum Q&A - wybrać odpowiedni do Państwa procesu model forum, przypisać role użytkownikom i stworzyć Zespoły Q&A.

Tooltipy i podpowiedzi wyjaśniają wszelkie wątpliwości i dosłownie prowadzą Państwa za rękę. Jeśli nie skonfigurujecie Państwo wszystkiego na początku, macie możliwość zmiany ustawień czy dodania kolejnych ról i zespołów Q&A w ramach nowej zakładki "Zespoły i role Q&A", która w jednym miejscu zbiera wszystkie kluczowe informacje o ustawieniach forum.
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 533 354 054
lub wyślij zapytanie biuro@fordata.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl   
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.