25 . 03 . 2024

NOWOŚCI PRODUKTOWE Nowość - anonimizacja plików Excel i więcej!

25 . 03 . 2024

Wraz z wprowadzeniem najnowszej aktualizacji wbudowanego w VDR narzędzia Redaction Tool, Fordata jest jedynym dostawcą Virtual Data Room, który umożliwia anonimizację plików Excel. To nie wszystko – nasze narzędzie jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku – wzbogaciliśmy je o możliwość zaczerniania danych w dokumentach w 18 różnych formatach, w tym plików Excel, Word, PowerPoint czy PDF.

Zaczerniaj Excele, Wordy, PowerPoint, PDFy

W październiku 2023 dodaliśmy do VDR podstawową wersję narzędzia Redaction Tool, które w lutym rozszerzyliśmy o mechanizmy sztucznej inteligencji. Od tego czasu zebraliśmy wiele pozytywnych recenzji. Podążając za potrzebami klientów, w tej iteracji dodajemy kolejne udoskonalenia – zwiększamy liczbę obsługiwanych formatów plików. Dotychczas wbudowany w VDR Redaction Tool umożliwiał zaczernianie wyłącznie plików PDF. Od teraz, zarówno wersja podstawowa, jak i ta z wykorzystaniem AI, obsłuży pliki w formatach:

 • PDF
 • Microsoft Word – DOC, DOCX
 • Microsoft PowerPoint – PPSX, PPT, PPTX
 • Microsoft Excel – XLS, XLSX, XLSB, XLSM, XLTX (jako jedyni na rynku!)
 • Pozostałe formaty – CSV, MSG, ODS, ODT, RTF, TXT, XML

Ta aktualizacja otwiera zupełnie nowe możliwości dla klientów Fordata, którzy chcą chronić poufne dane, a także pozostać w zgodzie z RODO i innymi przepisami. Do VDR ładowane są nie tylko pliki PDF, ale także wiele dokumentów prawnych w formacie Word, czy finansowych w formacie Excel. Szczególnie te ostatnie są newralgiczne, a były dotychczas zaniedbane przez branżę. Fordata zmienia to i umożliwia zaczernianie poufnych danych w wierszach, komórkach lub w całych kolumnach plików Excel, tj. .xsl, .xlsx, .xlsb, .xlsm, .xltx. To klient decyduje czy redaguje te informacje ręcznie, czy automatycznie.

Precyzja i kontrola na każdym etapie

Aktualizacja jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo i poufność danych udostępnianych w data room. A co najważniejsze, pozwala zastąpić ręczną pracę automatycznymi regułami i zaoszczędzić czas, tak cenny przy prowadzeniu procesów M&A. Jeśli transakcja wymaga ukrycia informacji w dokumentach np. wybranych kwot w Excelach, nazw firm, danych osobowych w umowach Word – klient może je zaczernić, niezależnie od formatu pliku, w 4 prostych krokach:

 • Krok 01. Automatyzuj pracę
  Automatyczne reguły same wyszukują konkretne, wskazane przez użytkownika typy informacji w całym dokumencie np. nazwy firm, adresy e-mail, imiona i nazwiska. Alternatywnie użytkownik może wyszukiwać określone słowa lub frazy w dowolnym języku. System automatyzuje proces, identyfikując wszystkie przypadki, które można zanonimizować, za pomocą jednego kliknięcia. Nasze statystyki pokazują, że narzędzie zwiększa precyzję nawet o 80% w stosunku do pracy manualnej.
 • Krok 02. Sprawdź i potwierdź
  Jako administrator narzędzia Redaction tool masz pełny wgląd w to, co system automatycznie wskazał do redakcji. Za pomocą jednego kliknięcia możesz potwierdzić lub odrzucić proponowane zmiany lub wprowadzić je samodzielnie.
 • Krok 03. Opublikuj
  W celu większej elastyczności, administratorzy mogą przechowywać różne wersje dokumentów – zarówno zredagowane, jak i niezredagowane, aby dopasować się do różnych faz transakcji. Tymczasem możesz być pewny, że inwestorzy lub audytorzy będą mieć dostęp jedynie do zatwierdzonej i opublikowanej wersji.
 • Krok 04. Cofnij
  Bez wysiłku powróć do oryginalnego dokumentu, gdy nadejdzie odpowiedni czas.
  W miarę postępu transakcji, możesz w łatwy sposób wrócić do edycji dokumentu, aby zmodyfikować kryteria redakcji lub przywrócić oryginalny, niezredagowany dokument – wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

Najnowsza aktualizacja VDR otwiera przed użytkownikami nowe możliwości anonimizacji danych, a szczególnie tak wyczekiwanych – plików Excel. Jest to kolejny krok naprzód w naszym nieustannym dążeniu do zapewnienia najwyższej jakości produktu i spełnienia potrzeb rynku.

Jeśli masz pytania dotyczące tej aktualizacji lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami. Jesteśmy tutaj dla Ciebie! Możesz też zarejestrować się na bezpłatny 14-dniowy okres próbny, aby zobaczyć narzędzie w akcji.

Jako Subject Matter Expert doskonale rozumiem, że osiągnięcie pożądanych wyników wymaga wyjątkowej cierpliwości i starannego przygotowania. Na co dzień w swojej pracy szczególną uwagę przykładam do poprawy efektywności i budowania wysokiego poziomu relacji z Klientami.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Napisz do mnie : Radosław Król strona otworzy się w nowym oknie

Rewolucja w zaczernianiu dokumentów. Zaoszczędź czas tak cenny przy prowadzeniu procesów transakcyjnych.

TESTUJ BEZPŁATNIE TESTUJ BEZPŁATNIE
Może Cię zainteresować