Enterprise Investors

„W naszej opinii FORDATA jest profesjonalnym dostawcą VDR, z sukcesem budującym pozycję lidera w Polsce. System VDR jest intuicyjny, odpowiadający w pełni na potrzeby realizacji transakcji M&A. Młody, otwarty na potrzeby klienta zespół powoduje, że współpraca przebiega sprawnie i profesjonalnie.”

 

„Polish Enterprise Fund V zarządzany przez Enterprise Investors, jako jedyny akcjonariusz Grupy Skarbiec, współpracował z FORDATA sp. z o.o. (wcześniej Mergers Net sp. z o.o.) w procesie sprzedaży spółki ProService Agent Transferowy Sp. z o.o., która była spółką zależną w Grupie Skarbiec.

FORDATA (wcześniej Mergers Net) był dostawcą usługi Virtual Data Room w tym procesie. Usługi oferowane przez FORDATA (wcześniej Mergers Net) pozwoliły na efektywne przeprowadzenie transakcji. Na etapie Due Diligence inwestorzy i ich doradcy uzyskali możliwość analizy dokumentów on-line, przy użyciu przeglądarki internetowej, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na ziemi. Szczególnie istotne jest, że dzięki użyciu systemu FORDATA VDR (dawniej Datapoint VDR), zachowane zostały wszelkie względy bezpieczeństwa w stosunku do udostępnionych poufnych dokumentów.

W wyniku negocjacji w dniu 22 listopada 2012 r. została sfinalizowana transakcja zmiany właściciela ProService Agent Transferowy Sp. z o.o. Nowym właścicielem został fundusz private equity Highlander Partners.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z FORDATA (wcześniej Mergers Net). W naszej opinii firma jest profesjonalnym dostawcą VDR, z sukcesem budującym pozycję lidera w Polsce. System VDR jest intuicyjny, odpowiadający w pełni na potrzeby realizacji transakcji M&A. Młody, otwarty na potrzeby klienta zespół powoduje, że współpraca przebiega sprawnie i profesjonalnie.

Z przyjemnością polecamy skorzystanie z usług FORDATA (wcześniej Mergers Net).”

………………………………………………………………………………………………………………………………

Enterprise Investors (EI) jest firmą zarządzającą funduszami private equity i venture capital – najstarszym i jednym z największych inwestorów tego typu w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. EI utworzyła dotąd osiem funduszy o łącznym kapitale 2 miliardów euro; zainwestowała 1,6 miliarda euro w blisko 130 firm. Z blisko 100 zakończonych inwestycji uzyskała przychody w łącznej wysokości 1,9  miliarda euro.

ProService Agent Transferowy Sp. z o.o. (ProService AT) jest największym dostawcą usług agenta transferowego na polskim rynku. Świadczy wyspecjalizowane usługi finansowe na rzecz polskich i międzynarodowych instytucji finansowych m.in. towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI), towarzystw ubezpieczeń na życie (TUnŻ), pracowniczych funduszy emerytalnych (PFE) oraz powszechnych towarzystw emerytalnych (PTE).

Grupa Skarbiec zajmuje się profesjonalną obsługą klientów indywidualnych i korporacyjnych w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi. Do grupy Skarbiec należy największe niezależne towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce – Skarbiec TFI, które zarządza aktywami w wysokości 11,6 mld zł i od 15 lat zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, jak również akwizycją i zarządzaniem aktywami na zlecenie.

Wojciech Małek Dyrektor Enterprise Investors
© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2017)

Brain made by 813.pl    Designed by nustudio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.
Darmowy trial