FORDATA inwestuje w infrastrukturę informatyczną

Powrót do biura prasowego 15 lutego 2013 Z życia firmy
[hupso]

FORDATA (dawniej ), czołowy polski dostawca bezpiecznej aplikacji internetowej (Virtual Data Room) do efektywnego zarządzania poufnymi dokumentami wewnątrz i na zewnątrz organizacji, rozbudowuje swoją infrastrukturę oraz podnosi parametry związane z ciągłością działania.

Wprowadzenie daleko idących usprawnień technicznych i organizacyjnych możliwe jest między innymi dzięki uruchomieniu nowego sprzętu, współpracy z serwerownią, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie, a także innowacyjności wewnętrznego zespołu IT, który za cel postawił sobie ustawiczne podnoszenie gwarantowanego poziomu ciągłości działania.
 
„Wdrożone zmiany są naturalnym krokiem rozwoju firmy. Inwestycje w infrastrukturę to odpowiedź na dynamicznie zwiększającą się liczbę klientów oraz ich zmieniające się, rosnące oczekiwania”stwierdza Aleksandra Porębska, Service Manager i Partner w FORDATA.
 
Nowa serwerownia IT WORKS to jedna z większych serwerowni w Polsce, świadcząca profesjonalne usługi IT, m.in. w zakresie kolokacji serwerów i monitoringu systemów. IT Works działa w oparciu o ten sam standard co : ISO/IEC 27001 – międzynarodową normę standaryzującą systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji. – „Podjęta współpraca, poza zwiększeniem pojemności systemu FORDATA VDR oraz efektywności zarządzania infrastrukturą, umożliwiła nam także mitygację ryzyka związanego z wystąpieniem zdarzenia losowego, które dotknęłoby nasze obie serwerownie (serwerownie produkcyjną i zapasową dzieli obecnie dystans 371 km)” – dodaje Porębska. – „Cały projekt  trwał ponad 6 miesięcy (od sierpnia 2012) i objął migrację wszystkich Virtual Data Room’ów, z których korzystają nasi klienci – każdy z nich nie odczuł jednak przerwy w działaniu systemu dłuższej niż 30 minut. Dziś możemy powiedzieć że nasz techniczny Recovery Time Objective (parametr, który mówi o tym, ile czasu trwa techniczne odtworzenie systemu klienta na serwerze zapasowym) wynosi mniej niż 10 minut” – podsumowuje.
 
Podjęte działania to konsekwentna realizacja planu inwestycyjnego FORDATA, który umożliwi Spółce skuteczne i efektywne świadczenie usług w nowych segmentach rynku, daleko wychodzących poza Due Diligence. Spółka skupia się obecnie na rozwoju oferty, systemu i infrastruktury, aby odpowiedzieć na potrzebę bezpiecznej wymiany i długoterminowej współpracy na poufnych dokumentach pomiędzy (nie)zależnymi organizacjami.

© Wszystkie prawa zastrzeżone. FORDATA sp. z o.o. (2019)

Brain made by 813.pl   
Nagrody i wyróżnienia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie.