01 . 06 . 2021

O Nas FORDATA wśród 10 fintechów wyróżnionych przez MyCompanyPolska

01 . 06 . 2021

Pod względem rozwoju i adaptacji fintechów Polska znajduje się w europejskiej czołówce. Projekty z kraju nad Wisłą odzwierciedlają globalny trend i same coraz śmielej kształtują technologiczny krajobraz świata finansów, dlatego tym bardziej cieszy nas znalezienie się w gronie 10 polskich fintechów wyróżnionych przez MyCompanyPolska.pl. Kto współtworzy ten trend razem z FORDATA?

Artykuł powstał na podstawie zestawienia MyCompanyPolska.pl. Link do oryginalnego tekstu znajduje się na stronie serwisu .

TOP 10 polskich fintechów: FORDATA

Firma powstała w 2009 r. – Od tego czasu nasza core’owa działalność pozostaje praktycznie taka sama. Jesteśmy dostawcą Virtual Data Room, a więc systemu oferowanego w modelu SaaS, który wykorzystywany jest głównie w procesach fuzji i przejęć – tłumaczy Aleksandra Prusator, Sales & Marketing Director w FORDATA. VDR służy do kontrolowanego i bezpiecznego udostępniania wrażliwych dokumentów inwestorom, doradcom lub partnerom biznesowym w procesach, gdzie poufne informacje przekazywane są na zewnątrz firmy i muszą być szczególnie chronione.
Od początku działalności firmy, dla przedsiębiorców szczególnie istotna była idea społecznej odpowiedzialności biznesu. W styczniu br. FORDATA została nagrodzona brązowym medalem Stevie Awards za wyjątkowe poradzenie sobie z wyzwaniami w pandemicznej rzeczywistości. Podmiot nie tylko zwiększył zatrudnienie, zaoferował darmowe VDR dla firm, ale również zorganizował zbiórkę na rzecz szpitali.
FORDATA jest coraz lepiej rozpoznawana na zagranicznych rynkach, a w najbliższych miesiącach skupi się na rozwoju biznesu na tzw. rynku Baltics: na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz krajach skandynawskich, głównie Szwecji. – Rozwijamy też nowe mechanizmy bezpieczeństwa, które planujemy dostarczyć klientom do końca maja, ponadto, razem z naszym partnerem z Holandii, prowadzimy projekt z zakresu AI – podsumowuje Aleksandra Prusator.

TOP 10 polskich fintechów: Fincastly

Fincastly to narzędzie ułatwiające przedsiębiorcom podejmowanie decyzji w oparciu o dane finansowe firmy. Aplikacja agreguje dane m.in. z najpopularniejszych polskich programów do fakturowania i skanowania faktur, przekazując przedsiębiorcy kluczowe metryki na temat jego biznesu. Dzięki możliwości planowania budżetów i łatwego śledzenia ich realizacji przedsiębiorca jest w stanie szybko wychwycić odchylenia i optymalizować przepływy finansowe w swojej firmie. – W ramach bloga oraz cotygodniowych webinarów w przystępny sposób tłumaczymy zagadnienia finansowe i pokazujemy, jak znajomość konkretnych wskaźników może wpłynąć na realny rozwój biznesu – mówi Bartłomiej Glac, CEO Fincastly.

TOP 10 polskich fintechów: Carsmile

Symmetrical to polsko-brytyjski fintech, którego misją jest pomoc pracownikom w odzyskaniu kontroli nad osobistymi finansami. W jaki sposób? Przez zapewnienie im dostępu do już zarobionych środków niezależnie od wypłaty, a także pakietu dodatkowych benefitów płacowych, które edukują i pozwalają mądrze zarządzać pieniędzmi. – Jesteśmy w takim miejscu, że już nie sprzedajemy usługi bezpośrednio do firm, tylko raczej platformom i dostawcom oprogramowania, którzy mogą sobie wpiąć, za pomocą kilku linijek kodu, nasze rozwiązanie – tłumaczy Piotr Smoleń, CEO Symmetrical.

TOP 10 polskich fintechów: Digital Fingerprints

Rozwiązanie oferowane przez startup zapewnia ochronę zasobów i kont internautów – umożliwiają to mechanizmy oparte o biometrię behawioralną. W tym roku firma założyła sobie dwa podstawowe cele. Pierwszym jest rozwój badań nad rozwiązaniem dla urządzeń mobilnych, ponieważ – jak przekonują przedstawiciele Digital Fingerprints – korzystanie z różnego rodzaju aplikacji mobilnych jest już codziennością. Drugim celem jest rozszerzenie tych mechanizmów na nowe gałęzie gospodarki. Startup zaczął właśnie zaawansowane rozmowy dotyczące zastosowania rozwiązań w administracji publicznej.

TOP 10 polskich fintechów: Autenti

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów w internecie. Podmiot zdobył już wiele branżowych wyróżnień, a także nawiązał współpracę z największymi instytucjami finansowymi w Polsce i na świecie – to zarówno banki, jak i różnego rodzaju platformy płatnicze. Prawnie wiążący dokument można podpisać z dowolnego miejsca – w drodze do pracy, na wakacjach, w podróży służbowej – na smartfonie, tablecie lub laptopie. Zyskujemy nie tylko wygodę, ale również dbamy o środowisko, co podkreślają korzystający z usług przedsiębiorstwa.

TOP 10 polskich fintechów: Billtech

BillTech – jak mówią o nim pomysłodawcy – to ekosystem płatności łączący klientów, usługodawców i banki. Firma zwyciężyła w zeszłorocznej edycji programu UPC Polska Think Big w kategorii Think Digital, której głównym partnerem był UPC Biznes. W największym skrócie – dzięki BillTech można pobierać faktury i rachunki od setek dostawców, a następnie opłacać je jednym kliknięciem. – Chcieliśmy zautomatyzować nużący i powtarzalny proces, jakim jest płacenie rachunków. Stwierdziliśmy, że stale zmieniający się świat bankowości daje możliwość wdrożenia zupełnie nowych rozwiązań płatniczych – tłumaczy Jędrzej Małolepszy, CO-Founder BillTech Group.

TOP 10 polskich fintechów: Nethone

Nethone specjalizuje się w cyberbezpieczeństwie i zapobieganiu fraudom płatniczym w kanałach internetowych m.in. związanym z użyciem kart kredytowych i debetowych czy przejęciem dostępu do kont bankowych. – Zapobiegamy dokonywaniu transakcji przez osoby do tego nieuprawnione w stale rosnącym kanale zdalnym – wyjaśnia Hubert Rachwalski, CEO Nethone. Pierwszy pomysł na firmę pojawił się w 2016 r. Twórcy chcieli lepiej zrozumieć użytkowników online. – Z czasem okazało się, że zrozumienie internauty jest tak abstrakcyjnym pojęciem, że pojawiła się hipoteza, iż precyzyjnie określonym celem może być rozpoznawanie tych użytkowników, których intencje nie są zgodne z operatorami danej platformy internetowej – dodaje Rachwalski.

TOP 10 polskich fintechów: Digital Teammates

Digital Teammates nie jest fintechem w dosłownym tego słowa znaczeniu, za to pomaga wielu instytucjom finansowym w cyfrowej transformacji. Twórcy startupu sami siebie nazywają „pasterzami robotów”. Dostarczają roboty wyręczające ludzi w najbardziej mechanicznych czynnościach, z jakimi wiąże się biurowa praca.
Technicznie rzecz ujmując, roboty od Digital Teammates to programy komputerowe, ale praktycznie ogarniają obowiązki, jakie musiałby wykonać człowiek. Jak się wymyśla roboty? – Żeby one miały się czym zajmować, trzeba zrozumieć, co w dzisiejszej pracy biurowej ma charakter powtarzalny. Jeśli chodzi o instytucje udzielające pożyczek, może to być analiza sytuacji finansowej potencjalnego pożyczkobiorcy – mówi Mariusz Pultyn, CTO Digital Teammates. Startup powstał w październiku 2017 r., a pierwszym dużym klientem został mBank. Do pracy przy robotach twórcy zatrudniają osoby również niezwiązane z IT. Natomiast sami klienci dostrzegają wiele zalet płynących z rozwiązań od Digital Teammates.

TOP 10 polskich fintechów: Coinfirm

Coinfirm to polsko-brytyjski fintech zabezpieczający transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Firma tworzy oprogramowanie wykorzystujące blockchain, big data i machine learning do rozwiązywania problemów z obszarów AML. Współpracuje m.in. z PKO Bankiem Polskim, LINK4 i Krajową Izbą Rozliczeniową, a w lipcu zeszłego roku pozyskała 2 mln euro od funduszu Middlegame Ventures.

Ile głów, tyle pomysłów. Właśnie dlatego każdy z nas dokłada swoją cegiełkę, by zamieszczone treści na naszym blogu były dla Ciebie atrakcyjne i niosły wartość. Odkryj źródło wiedzy i inspiracji dla Twojego biznesu z Fordata.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Napisz do mnie : #FORDATAteam strona otworzy się w nowym oknie

Udostępniaj poufne dane bezpiecznie. Wypróbuj FORDATA VDR bezpłatnie przez 14 dni

PRZETESTUJ Testuj bezpłatnie przez 14 dni
Może Cię zainteresować