VDR FORDATA w procesie wykupu spółki Good Food S.A. przez fundusz Private Equity Resource Partners

18 stycznia 2012 Z życia firmy, Case study

Informujemy, że FORDATA pełniło rolę dostawcy wirtualnego data room („VDR”) podczas transakcji wykupu spółki Good Food S.A. przez fundusze z grupy Resource Partners od dotychczasowego właściciela – funduszu AVALLON MBO FUND. Wirtualny data room został wykorzystany na etapie Due Diligence, czyli badania własnego Good Food.

Spółka zdecydowała się na wykorzystanie aplikacji FORDATA VDR, jako narzędzia dzięki któremu udostępni dokumentację zainteresowanym Inwestorom. Dokumentacja została zorganizowana w przejrzystej i logicznej formie, zapewniając wysoki komfort pracy i łatwość odnalezienia poszukiwanych informacji, zarówno dla Inwestorów, jak i zespołu po stronie Sprzedającego. Znacząco usprawniło to i przyspieszyło przebieg procesu Due Diligence.

Doradcą Sprzedającego była kancelaria Wierciński, Kwieciński, Baehr.
Kupującemu doradzała kancelaria Gessel, Deloitte oraz Environ.

Tutaj znajdziecie Państwo referencje z realizacji projektu. Dziękujemy.

Good Food S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją zdrowej żywności, której główną grupą produktową są wafle ryżowe. Spółka jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie producentów pieczywa ryżowego. Produkty Spółki sprzedawane są obecnie m.in. w Danii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Litwie oraz Australii.

Fundusz Private Equity AVALLON MBO FUND B.V. jest funduszem inwestycyjnym powołanym w 2007, o kapitalizacji 50 mln EUR i jako jedyny na polskim rynku specjalizuje się w transakcjach wykupów menedżerskich.

Resource Partners to niezależne fundusze Private Equity specjalizujące się w średniej wielkości transakcjach finansowania wzrostu firm, zwłaszcza w sektorze dóbr i usług konsumenckich. Działają w Europie Centralnej i Wschodniej; dysponują środkami powierzonymi im przez wiodące międzynarodowe instytucje finansowe.