Data Room bezpłatnie? Wspieramy walkę z wirusem!

Jak wiele firm w Polsce, my również przeszliśmy niedawno w tryb pracy zdalnej. Ale niewątpliwie możemy mówić w tym trudnym czasie o szczęściu. Jako firma sprzedająca wirtualny produkt, jesteśmy w stanie pracować z domu bez większych przeszkód, zgodnie z planem ciągłości działania, i nadal oferować usługi w 100% jakości. Wiemy jednak, że nie każdy przedsiębiorca ma taką możliwość. Dochodzą do tego również procesy optymalizacyjne czy restrukturyzacyjne, które trzeba przeprowadzić w warunkach utrudniających wizytę w siedzibie firmy.

FORDATA od 11 lat wspiera dobre praktyki ochrony informacji, a naszą misją jest poprawa bezpieczeństwa dokumentów udostępnianych w internecie. Jako firma, której szczególnie leżą na sercu zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się zobowiązani do wsparcia przedsiębiorców w czasie, gdy tak wiele firm przestawia się na pracę zdalną i napotyka trudności związane z utrzymaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa informacji biznesowych, poufnych dokumentów i dokumentów kadrowych. Praca z domu może naruszać szereg przepisów, m.in. RODO, ale także wystawiać przedsiębiorstwo na ryzyko utraty strategicznych informacji.

Akcja Wspieramy - zyskaj bezpłatny miesiąc z FORDATA VDR

Powstrzymanie wirusa jest naszym wspólnym obowiązkiem. Możemy to zrobić m.in. dzięki pracy zdalnej. Dlatego firmy, które tylko mają taką możliwość, powinny działać dzisiaj online. Z systemem VDR zyskują one doskonałe narzędzie do bezpiecznego i wygodnego udostępniania dokumentów wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Mamy nadzieję, że wpłynie to na komfort pracy w tych nieoczekiwanych warunkach, a także pozwoli firmom realizować zadania, które w obecnej sytuacji są utrudnione (np. audyty w siedzibach klientów, procesy restrukturyzacyjne).

Wystartowaliśmy z akcją, która ma na celu pomoc w walce z koronawirusem. Każda firma, która wesprze zbiorókę, np. na Siepomaga lub pochwali się, jakie działania już podjęła, by walczyć z COVID-19 otrzyma voucher na bezpłatny miesiąc z FORDATA VDR Lite bez żadnych dodatkowych zobowiązań, z możliwością uruchomienia systemu nie później niż do 31 grudnia 2020 r. W tym czasie będziecie Państwo mogli swobodnie przeprowadzić projekty w systemie ze swoimi partnerami, współpracownikami, audytorami, syndykiem, bankiem czy inwestorem. Nasz system sprawdza się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczna organizacja obiegu wrażliwych informacji w środowisku online, bez względu na miejsce, w którym znajduje się użytkownik. FORDATA VDR to system wykorzystywany na co dzień między innymi przez doradców finansowych, instytucje finansowe, audytorów, kancelarie prawne i fundusze inwestycyjne.

FORDATA VDR Lite można dopasować pod każdy projekt. Istnieje możliwość przedłużenia oferty na kolejny miesiąc, bez ograniczeń, jeśli proces rozciągnie się na dłuższy okres (po bezpłatnym miesiącu obowiązywać będzie regularny cennik usługi). Nie utracicie Państwo w tym czasie efektów pracy w systemie i zachowacie ciągłość działania.

Tak naprawdę nie ma znaczenia to, w jakiej branży działa Państwa firma. Udostępnianie wrażliwych danych, które po prostu nie mogą wpaść w ręce osób niepowołanych, dotyczy praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Pracujemy z firmami z najróżniejszych środowisk: energetyki, life science, nieruchomości komercyjnych, Skarbem Państwa, a także z małymi rodzinnymi spółkami. Co łączy wszystkie te podmioty to potrzeba dbałości o bezpieczeństwo poufnych informacji. Wierzymy, że jest to problem uniwersalny i dotyczy także Państwa przedsiębiorstwa. Gdyby nie ta potrzeba, nie byłoby nas w miejscu, w którym jesteśmy teraz.

Jako czołowy dostawca Virtual Data Room w Polsce pragniemy przyczyniać się do upowszechniania zarówno narzędzi, jak i dobrych praktyk ochrony cyfrowych informacji. To poczucie towarzyszy nam już od ponad dekady. Wraz z naszymi partnerami wydaliśmy w 2015 roku Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych, w którym nasze doświadczenie kierowaliśmy do specjalistów z branży fuzji i przejęć. Kolejna edycja Kodeksu przygotowana była z kolei pod kątem restrukturyzacji, a więc w założeniu trafić miała jeszcze silniej między innymi do właścicieli przedsiębiorstw. To właśnie tysiące firm w Polsce i zatrudnieni w nich ludzie przechodzą dzisiaj kryzys ekonomiczny spowodowany epidemią. Bezpieczeństwo informacji w momencie utraty płynności ma ogromne znaczenie. Zachodzi tu między innymi konieczność wymiany informacji kadrowych, finansowych i strategicznych, ale także ciągłości pracy z dokumentami zawierającymi poufne informacje klientów. Jeśli będziemy w stanie wspomóc polskich przedsiębiorców przynajmniej w tej kwestii, nasze zadanie będzie wykonane.

Jak wykorzystać Virtual Data Room?

Virtual Data Room jest narzędziem standardowo używanym w procesach fuzji i przejęć. Wiemy jednak, że w obecnej sytuacji jest ono w stanie przynieść korzyści wszystkim firmom, które muszą podjąć się wyzwań organizacyjnych, inwestycyjnych czy kadrowych, a bezpośredni kontakt z partnerami czy współpracownikami w siedzibie firmy czy biurach jest utrudniony.

Wiele firm staje obecnie przed wyzwaniem, jakie niesie ze sobą zamknięcie rynku. Ta niespodziewana sytuacja może wymagać podjęcia nieplanowanych, a często koniecznych działań, które pozwolą przedsiębiorstwu po prostu przetrwać. Mowa tu o krokach restrukturyzacyjnych, gdzie niezbędne może być poszukiwanie źródeł inwestowania. Z narzędziem Data Room możliwe będzie bezpieczne udostępnianie poufnych dokumentów firmy do wglądu potencjalnym partnerom czy też bankom w przypadku ubiegania się o kredytowanie – dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w procesach fuzji i przejęć, które system VDR wspomaga na co dzień. Data Room będzie niezbędny również w przypadku współpracy z syndykiem, dzięki czemu wierzyciele zostaną w bezpieczny i usystematyzowany sposób poinformowani o postępach procesu.

Szczególnie w przypadku dużych grup kapitałowych, gdzie decyzje strategiczne podejmuje większa liczba osób, system VDR wspomoże także obieg informacji kadrowych w przypadku, np. decyzji o restrukturyzacji zatrudnienia. Data Room zapewni pełną poufność dokumentów oraz prowadzonych rozmów i usprawni ten proces.

Widzimy ogrom obowiązków, które firmy muszą dzisiaj podejmować w związku ze zmianą swoich strategii biznesowych. Dotyczą one także różnego rodzaju decyzji optymalizacyjnych, które podejmowane są wraz z doradcami i prawnikami pracującymi dla przedsiębiorstwa. Mowa tu o procesach zarządzania projektami, logistyką, pozyskiwaniem klientów, rekrutacją i innymi. Efektywność tych procesów wiąże się z ograniczeniem kosztów i oszczędnością czasu. Wymiana dokumentów, często krytycznych dla bezpieczeństwa firmy, wymaga również odpowiednich kanałów. System Data Room jest narzędziem uruchamianym przez zwykłą przeglądarkę, dlatego nie wymaga on wdrożeń i angażowania informatyków, przy czym jako narzędzie dedykowane, poziomem ochrony przewyższa zarówno pocztę email, jak i serwery ftp. Dzięki niemu przekażecie Państwo wszelkie strategiczne informacje swoim doradcom, prawnikom, współpracownikom w kontrolowany i prosty sposób 24/7. Więcej informacji o tym jak utworzyć repozytorium dokumentów z VDR znajdziecie Państwo w artykule „Co to jest elektroniczne repozytorium dokumentów?”

System VDR z pełnym wsparciem

System FORDATA jest gotowy, by zabezpieczyć obieg informacji w Państwa firmie. Na poziomie bankowości elektronicznej i z zachowaniem najwyższych standardów branżowych, bez względu na to, czym zajmuje się przedsiębiorstwo.Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie poświęconej funkcjom systemu, gdzie dowiecie się Państwo więcej na temat działania usługi VDR. Dołożymy wszelkich starań, by nasz produkt spełnił Państwa potrzebę bezpieczeństwa.

Jeśli artykuł był dla Państwa wartościowy, proszę o udostępnienie dalej, np. poprzez Facebook czy LinkedIn!
Facebook
LinkedIn

Zdjęcie główne: Pixabay.com

Może Cię też zainteresować