15 . 07 . 2014

CASE STUDY VDR, czyli jak efektywnie przeprowadzić restrukturyzację

15 . 07 . 2014

FORDATA, firma specjalizująca się we wsparciu technologicznym transakcji Fuzji i Przejęć, upowszechnia dobre praktyki organizacji procesu restrukturyzacji. Wspiera NOMI w poszukiwaniu inwestora oraz BZK Group podczas opracowywania planu restrukturyzacyjnego grupy kapitałowej.

Jak wyglądał proces restrukturyzacji z wykorzystaniem Fordata Virtual Data Room?

Restrukturyzacja jest procesem złożonym, angażującym wiele podmiotów wymagającym szybkiego przekazywania informacji i efektywnej komunikacji tak, aby w krótkim czasie podjąć kluczowe decyzje. Czy chodzi o opracowanie planu restrukturyzacyjnego, czy poszukiwanie inwestora, krytyczne staje się sprawne zarządzanie ogromną ilością informacji oraz koordynacja uczestników procesu. Technologia Virtual Data Room, może okazać się bardzo przydatna. – „VDR był do tej pory kojarzony przede wszystkim z transakcjami M&A. Tymczasem wspiera szereg innych złożonych procesów, w których pojawiają się podobne wyzwania i potrzeby. Jednym z nich jest właśnie restrukturyzacja.”powiedziała Aleksandra Prusator z FORDATA.

BZK Group, kilkanaście miesięcy pracowało ze swoim doradcą nad opracowaniem planu restrukturyzacji grupy kapitałowej, do której należy pięć Spółek: Bakoma Sp. z o.o., Komagra Sp. z o.o., Polske Młyny S.A., Bioagra S.A. i Bioagra-Oil S.A. Podczas tego złożonego procesu wszystkie zaangażowane podmioty potrzebowały stałego dostępu do kluczowych, często poufnych informacji. Niezbędne było właściwe uporządkowanie prac. „Wykorzystanie FORDATA VDR umożliwiło stworzenie logicznej i przejrzystej struktury dokumentów w jednym centralnym miejscu. Zwiększyło to zarówno efektywność współpracy, jak i skróciło czas potrzebny do wypracowania poszukiwanych rozwiązań.”przyznaje Krzysztof Jankowski, Prezes Zarządu, BZK Group

NOMI, sieć handlowa będąca jednym z liderów rynku DIY, aktualnie w procesie restrukturyzacji, kilka miesięcy prowadziła negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Virtual Data Room pozwolił zwiększyć ich efektywność oraz umożliwił komfortowy udział w transakcji wszystkim zaangażowanym podmiotom. „Nasz zespół oraz doradcy uzyskali możliwość całodobowego dostępu do dokumentacji, z dowolnego miejsca, dzięki czemu każdy mógł pracować swoim rytmem.”powiedział Bogusław Bartczak, Prezes Zarządu, NOMI S.A. Podczas transakcji, w których dochodzi do przekazywania poufnych dokumentów na zewnątrz firmy, czasami nawet konkurentom, szczególnie istotne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony i kontroli nad plikami. Taką gwarancje daje właśnie VDR. „Zastosowane mechanizmy bezpieczeństwa dały nam natomiast pewność, iż zamieszczone w systemie poufne dokumenty, nie trafią w niepowołane ręce.”dodaje Bogusław Bartczak z NOMI.

———–
BZK Group jest jednym z największych podmiotów zakupowych na krajowym rynku, zbóż, rzepaku i kukurydzy. Podstawą działania w ramach aktywności handlowych BZK Group jest organizacja kontraktacji, działań skupowych i handlu w imieniu i na rzecz spółek: Bakoma Sp. z o.o., Komagra Sp. z o.o., Polske Młyny S.A., Bioagra S.A. i Bioagra-Oil S.A.

Sieć NOMI istnieje na rynku polskim od 1993 r. Jako pierwsza w Polsce zaoferowała klientom pełen wachlarz artykułów dla domu i ogrodu. Oferta NOMI składa się z artykułów z branży budowlanej, wykończeniowo-dekoracyjnej, wyposażenia łazienki i kuchni, elektryczno-oświetleniowej, metalowej, elektronarzędzi, artykułów sezonowych i wyposażenia ogrodu. NOMI to także fachowa obsługa i szeroki wachlarz towarów w atrakcyjnych cenach. W chwili obecnej sieć NOMI liczy 21 marketów.

Ile głów, tyle pomysłów. Właśnie dlatego każdy z nas dokłada swoją cegiełkę, by zamieszczone treści na naszym blogu były dla Ciebie atrakcyjne i niosły wartość. Odkryj źródło wiedzy i inspiracji dla Twojego biznesu z Fordata.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Napisz do mnie : #FORDATAteam strona otworzy się w nowym oknie

Może Cię zainteresować