10 . 11 . 2015

DOBRE PRAKTYKI Popieramy Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych

10 . 11 . 2015

Słów kilka o Kodeksie Dobrych Praktyk Transakcyjnych

Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych (dostępny TUTAJ) jest praktycznym drogowskazem dla doradców transakcyjnych oraz przedstawicieli spółek. Wskazówki Kodeksu dobrych praktyk transakcyjnych dotyczą̨ transakcji fuzji i przejęć́, partnerstwa publiczno-prywatnego, restrukturyzacji, debiutu giełdowego, emisji obligacji oraz pozyskiwania inwestora.

 

Ikona Popieram Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych_FBDF_700x400

Jako inicjatorzy kampanii zachęcamy do zapoznania się z treścią Kodeksu oraz do zamieszczenia ikony poparcia, którą można pobrać TUTAJ.

Misją kampanii edukacyjnej „For better data flow – praktykuj efektywne transakcje” jest edukacja rynku w zakresie dobrych praktyk, które stosowane są podczas procesów transakcyjnych. Regulacje prawne coraz częściej uzupełniane są dobrymi praktykami, które znacznie usprawniają współpracę wszystkim stronom szeroko rozumianego procesu transakcyjnego. Do tej pory powstało wiele branżowych katalogów dobrych praktyk, np. Kodeks Dobrych Praktyk Doradcy w procesie PPP, Kodeks Dobrych Praktyk Spółek notowanych na GPW. Nie ujmują one jednak wszystkich aspektów, jakie wytworzyły się podczas szybkiego rozwoju branży transakcyjnej.

O inicjatywie warto poczytać na stronie efektywnetransakcje.pl

Kto stworzył Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych?

Kodeks dobrych Praktyk Transakcyjnych to efekt wspólnej pracy wybitnych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem na rynku transakcyjnym:

Aleksandra Porębska, partner w FORDATA, przedsiębiorca, czynna obserwatorka procesów transakcyjnych w Polsce.

Bartosz Groele, partner w kancelarii Tomasik Pakosiewicz Groele oraz wiceprezes Instytutu Allerhanda. Ekspert w zakresie restrukturyzacji i postępowania upadłościowego.

Bartosz Mysiorski, wiceprezes Fundacji Centrum PPP. Znany i ceniony specjalista w dziedzinie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, autor wielu analiz, opinii i publikacji z zakresu PPP.

Dariusz Gałązka, biegły rewident i partner w międzynarodowej firmie doradczej Grant Thornton. Specjalista w zakresie audytu i Due Diligence finansowego i podatkowego.

Dariusz Tenderenda, Członek Zarządu Domu Maklerskiego Navigator i Partner w Navigator Capital. Ekspert w zakresie pozyskiwania kapitału poprzez publiczne i prywatne oferty akcji.

Jakub Jędrzejak, partner w kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr, radca prawny. Prowadzi transakcje M&A z udziałem funduszy private equity oraz inwestorów zagranicznych.

Jakub Ziółek, partner w Crido Legal, radca prawny z bogatym doświadczeniem transakcyjnym.

Krzysztof Dziubiński, CFA, Prezes Zarządu Navigator Debt Advisory, Członek Zarządu w Domu Maklerskim Navigator SA. Ekspert w zakresie emisji obligacji korporacyjnych.

Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, współzałożyciel i dyrektor inwestycyjny w Resource Partners. Posiada doświadczenie w transakcjach M&A z udziałem funduszy private equity.

Małgorzata Kuik, partner w firmie doradczej F5 Konsulting, z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku M&A, we współpracy z podmiotami prywatnymi, funduszami inwestycyjnymi, grupami kapitałowymi, Skarbem Państwa oraz samorządami terytorialnymi.

Michał Zawisza, współzałożyciel AVALLON Sp. z o.o. – polskiej firmy zarządzającej funduszami private equity. Specjalizuje się w zakresie lewarowanych wykupów menedżerskich (LMBO).

Sławomir Witkowski, syndyk, rzeczoznawca majątkowy. Doświadczenie zawodowe w restrukturyzacji i zarządzaniu finansami zdobywał jako dyrektor finansowy w podmiotach krajowych i międzynarodowych, a od roku 2009 jako syndyk i nadzorca sądowy.

Michał Chromiński, zastępca Dyrektora Zarządzającego Pionem Strategii i Rozwoju, Poczta Polska S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie na europejskim rynku transakcji prywatnych (M&A). Uczestniczył, w tym w roli wiodącej, w kilkudziesięciu transakcjach w większości sektorów gospodarki, zarówno po stronie sprzedającego, jak i kupującego, pracując na rzecz podmiotów prywatnych, publicznych i państwowych, krajowych i zagranicznych, inwestorów strategicznych, jak i finansowych.

Ile głów, tyle pomysłów. Właśnie dlatego każdy z nas dokłada swoją cegiełkę, by zamieszczone treści na naszym blogu były dla Ciebie atrakcyjne i niosły wartość. Odkryj źródło wiedzy i inspiracji dla Twojego biznesu z Fordata.

Chcesz wymienić się wiedzą, podyskutować, zadać pytanie?

Napisz do mnie : #FORDATAteam strona otworzy się w nowym oknie

Popierasz kodeks? Daj nam znać

SKONTAKTUJ SIĘ SKONTAKTUJ SIĘ
Może Cię zainteresować